Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T16:20:30+02:00
ZASOBY ODNAWIALNE
Do odnawialnych zasobów przyrody należy min: gleba, ponieważ wierzchna warstwa litej skały ulega ciągłemu wietrzeniu,która powoduje że warstwa gleby przylega od dołu. Drugim zasobem jest też woda, która krąży i nieustannie zostaje odnawiona w cyklu hydrologicznym.
woda transportowana która paruje znad mórz jest atmosferą w kierunku lądu, gdzie opada jako deszcz lub śnieg, a potem z przemieszczana jest ku morzu. Dobrze zarządzany las jest równym zasobem odnawialnym.

ZASOBY NIEODNAWIALNE
to te których wykorzystanie powoduje stałe i bezpowrotne ubywanie prowadzące do całkowitego wyczerpania. Przykładami tych zasobów są min surowce mineralne występujące w postaci: gazowej (gaz ziemny) stałej (węgiel kamienny i brunatny, rudy metali), płynnej( ropa naftowa, mineralne, wody), Ich nieodnawialność wynika z tego iż powstają bardzo długo.
Konwencjonalne źródła (organiczne)energii elektrycznej wykorzystują energię
1cieplną
2chemiczną
zawartą w paliwach kopalnych.
węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny to konwencjonalne źródła energii. Z Perspektywy wyczerpania się paliw kopalnych oraz obawę ze względu na zanieczyszczenia środowiska naturalnego Ziemi znacznie zwiększyły zainteresowanie zródłami energii odnawialnej.


NIEKONWENCJONALNE
siła wiatru jest to przetwarzanie energii wiatru dzięki silnikowi wiatrowemu
energia słoneczna - uzyskiwanie energii cieplnej
pływy morskie wybudowanie zapory zamykającej ujście do zatok
(są one dość kosztowne, i niekiedy widać brak zainteresowania)
15 2 15