Ktory z przedstawionych produktów bedzie najdluzej zasmiecal srodowisko przyrodnicze i dlaczego?

butelka plastikowa skorka od banana gazety


........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

PS:Prosze o szybka odpowiedz.

3

Odpowiedzi

2010-04-15T15:46:37+02:00
Najdłużej środowisko będzie zaśmiecała butelka plastikowa ponieważ tworzywa sztuczne to małe przekleństwo przemysłu. Z jednej strony łatwa technologia produkcji oraz właściwości (wytrzymałość, odporność na stłuczenie) przydały opakowaniom plastikowym popularności, ale z drugiej strony proces ich rozkładu i szkodliwość dla środowiska okryły je złą sławą. I słusznie. Plastikowa butelka i inne produkty plastikowe nie ulegają naturalnemu rozkładowi. Czas takiego rozkładu musiałby osiągnąć długość setek lat. Odpad plastikowy to same trudności, nawet utylizacja poprzez spalanie nie jest rozwiązaniem ze względu na rakotwórcze substancje powstałe w tym procesie. Dlatego społeczeństwa Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajów odchodzą od produkcji i używania tego typu opakowań. My nie! Parę lat temu w naszych śmieciach było ok.2% odpadów plastikowych, teraz ok.14%. Co można zrobić? Zacznijmy od segregacji odpadów. Wyrzućmy plastik (butelki PET, opakowania, worki) do pojemnika czerwonego. Będzie on mechanicznie oczyszczony z nakrętek, etykiet, a także podzielony według koloru. Po rozdrobnieniu, plastik topi się i formuje granulat.
Proces kończy wytworzenie nowego opakowania np. butelki.
1 5 1
2010-04-15T15:47:05+02:00
Najdłużej będzie rozkładac się plastikowa butelka,ponieważ jest wykonana z tworzywa sztucznego.Następnie dojdzie do rozkładu gazety która np po kilku opadach deszczu stanie się podatniejsza na rozkład. Skórka od banana rozłoży się najszybciej:)
6 4 6
2010-04-15T15:48:33+02:00
Butelka plastikowa która rozkłada się 100-1000 lat.
A dlaczego to nie wiem. ;P
2 5 2