Napisz przemówienie,które przedstawiciel szkoły wygłosi podczas zakończenia roku szkolnego.
Ma się w nim znajdować:
-zwrot do słuchaczy
-nawiązanie do okoliczności przemówienie
-wspomnienia związane z nauką i czasem spędzonym w szkole
-podziękowania dla nauczycieli,pracowników szkoły oraz młodszych kolegów i koleżanek
-zakończenia

tylko nie ma byc z neta
ma byc samemu napisane

2

Odpowiedzi

2012-07-28T23:41:22+02:00

Szanowna dyrekcjo,

Kochane grono nauczycielskie

Koledzy

 

W dniu dzisiejszym kończymy rok szkolny. Dla nas, uczniów klasy 6 jest to rok szczególny. Jest to już ostatni rok szkolny w tej, naszej,  szkole. Szybko zleciało. Jakby wczoraj jeszcze przychodziliśmy tutaj zapłakani, odrowadzani przez mamy, a dziś już absolwenci. A to znaczy, że nie nudziło się nam tutaj. Bywało różnie. Nie zawsze dostawaliśmy piątki, nie zawsze byliśmy przygotowani, nie kochaliśmy klasówek z matmy i fizyki, ale dziś to nie jest ważne. Dziękujemy naszym kochanym naczycielkom i nauczycielom za trud włożony  w nasze wykształcenie i wychowanie. W tym miejscy szczególne podziękowania dla naszej wychowaczyni pani XYZ która była dla na jak mama. Często krzyczała, ałamywała ręce, ale to przecież dla naszego dobra. Dziękujemy pracownikom szkoły, szczególnie panu wożnemu za to że zawsze wiedział czy dzwonek ma być już czy dopiero za chwilę. Dziękujemy pani z biblioteki i pani higienistce.

Dziękujemy w końcu naszym młodszym koleżankom i kolegom za mile spędzony czas. 

Kochany Panie Dyrektorze.  Obiecujemy, że w naszej dalszej nauce nie przyniesiemy wstydu naszej szkole podstawowej nr 26

4 3 4
2012-07-28T23:45:44+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

             Szanowna Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele ! Koleżanki, Koledzy !

 
          Zgromadziliśmy się dzisiaj tu po to, aby uczcić zakończenie roku szkolnego
      

       Drodzy Nauczyciele ! Może nie zawsze uczyliśmy się tak jakbyście sobie tego życzyli. Czasami przeszkadzaliśmy na lekcjach , byliśmy nieposłuszni i niechętnie odrabialismy lekcje. Zachowywalismy się jak dzieci z przedszkola. Zdarzało się, że przeszkadzalismy w wykładach , a nauka szła nam opornie. Ale któż z Was nie popełniał  w życiu błedów ? Przecież młodość rządzi się swoimi prawami ? Jednak wszyscy poprawliśmy oceny i dzisiaj z dumą możemy powiedzieć , iz mamy wspaniałych nauczycieli. Dlatego dziękujemy Wam za wyrozumiałość, cierpliwość i serce . To Wy napełnialiście nas optymizmem i zachęcaliście do dalszego rozwoju. Dzięki Wam mamy dzisiaj ogromną wiedzę, którą na pewno wykorzystamy w przyszłosci.

         Szanowna Dyrekcjo ! Przez te kilka lat zdążyliśmy się dobrze poznać i wiemy , że nie bylismy aniołkami w szkole. Ale mimo to zawsze mogliśmy liczyć ze strony Szanownej Dyrekcji na wspaniałe Andrzejki, dyskotekę zapoznawczą czy imprezy sportowe. W czasie tych wspólnych spotkań mogliśmy nawiązać wspaniałe przyjaźnie . A któż z nas nie przeżył ogromnych emocji sportowych  ? Chyba razem bawilismy się świetnie ? Dlatego dziękujemy Szanownej Dyrekcji za radość i usmiech , który tu dostaliśmy i wiarę w nasze talenty.
         
        Zwracam się równiez do wszytkich pracowników szkoły, którzy ze wszystkich sił starali się , abyśmy czuli się w niej dobrze i bezpiecznie. Panu Mietkowi, dziękujemy za opiekę  nad nami, bo to własnie dzięki Panu w naszej szkole nie było nieproszonych gości, którzy mogliby mieć negatywny wpływ na uczniów. Czasami zdarzały się między chłopcami jakieś nieporozumienia, ale Pana szybka reakcja zapobiegała dalszym konfliktom, a kłócący się podawali sobie chętnie rękę na zgodę. Z kolei Pani Mariola zawsze dbała o to, aby w szkolnym sklepiku nigdy nie zabrakło swieżych owoców i ciasteczek. Często tez dokarmiała nas całkiem prywatnie. Natomiast od Pani Krysi wiele razy dostaliśmy ścierką po głowie, ale to tylko dlatego , że rzucaliśmy papierki na podłogę albo przyklejalismy gumę do ławki. Ale doceniamy jej wysiłek i porządek  jaki chciała utrzymać w szkole, dlatego dziekujemy za te "lekcje".

         Drodzy Rodzice  ! To Wy byliście z nami, kiedy dostalismy negatywną ocenę w szkole. Pocieszaliście nas i motywowaliście do dalszej nauki. Cieszyliście sie razem z naszych sukcesów. Pomagalicie nam w lekcjach, poswięcając swój cenny czas. Zawsze pamietaliście o tym, abysmy nie byli głodni w szkole. Zapewnialiście nam komfortowe warunki nauki. Dlatego z tego miejsca dziękujemy Wam za to serdecznie.

        Koleżanki Koledzy !  Wielu z nas pamięta w tej szkole i smutek i radość. A kto nie płakał przed egzaminami ? Pamiętam  stres , pot i łzy. Ale też pozytywne relacje, zrozumienie , pomoc i wielką radość z osiąganych wyników w nauce. Możemy być z siebie dumni ? Jestesmy teraz odpowiedzialni, oczytani i mamy szeroką wiedzę, co jest dużą zasługą nauczycieli, ale też i naszej pracy.

       Szanowna Dyrekcjo ! Drodzy Nauczyciele ! Pracownicy szkoły ! Rodzice ! Koleżanki , Koledzy! Z tego miejsca raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim tu zgromadzonym i życzyć udanych, wspaniałych  wakacji .

2 1 2