Odpowiedzi

2010-04-15T15:52:02+02:00
Dojrzałość biologiczna stan, jaki osiąga organizm po zakończeniu procesu wzrastania, co następuje ok. 20 roku życia (u kobiet nieco wcześniej niż u mężczyzn) i objawia się zanikiem → chrząstek nasadowych w kościach długich kończyn i skostnieniem wszystkich chrząstkozrostów podstawy czaszki.Dojrzałosc psychiczna to taki stan umysłu który przychodzi z czasem, kiedy człowiek staje sie odpowiedzialny i może zacząć sam o siebie dbać i radzic sobie z własnymi problemami, podołać życiu bez pomocy innych, być za siebie odpowiedzialnym przede wszystkim.

Dojrzałość społeczna to przejawianie zachowań i postaw charakterystycznych dla osób uchodzących za autorytety społeczne, a więc przejawianie postaw pro-społecznych.
4 5 4
2010-04-15T15:54:26+02:00
Dojrzałość biologiczna-dojrzałość biologiczna, antr. stan, jaki osiąga organizm po zakończeniu procesu wzrastania, co następuje ok. 20 roku życia (u kobiet nieco wcześniej niż u mężczyzn)

dojrzałość psychiczna: dojrzałosc psychiczna to taki stan umysłu który przychodzi z czasem, kiedy człowiek staje sie odpowiedzialny i może zacząć sam o siebie dbać i radzic sobie z własnymi problemami, podołać życiu bez pomocy innych, być za siebie odpowiedzialnym przede wszystkim.

dojrzałść społeczna:objawia się w możliwości współdziałania, człowiek chce działać, chce być doceniony, pragnie czuć się spełniony. Taka osoba pragnie pomagać innym i udzielać się społecznie (np. działać w samorządzie szkolnym, zostać wolontariuszem, zapisać się do Ligi Ochrony Przyrody). Niestety nie wszyscy jednak potrafią docenić daną im możliwość i z niej rezygnują...

5 4 5