Hej mam prośbę żeby zrobić do jutra rozprawkę na jeden z 3 podanych tematów:
1. Czy "Pan Tadeusz" został słusznie nazwaną epopeją narodową?
2. Jaka jest młodzież? napisz rozprawkę ukazującą młodych, zbuntowanych w naszym codziennym życiu i w tle literatury.
3. Co jest ważne w życiu? napisz rozprawkę ukazującą wartości wśród młodego człowieka i tekstów literackich.
z góry dzięki za odpowiedzi :D jak coś nie jasne dopytać się :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T20:54:21+02:00
Przyjazn, miłość, rodzina.. Co jednak jest najwazniejsze w zyciu? Czy przyjazn jest wazna w zyciu czlowieka? Sadze, ze przyjazn, milosc jest najwazniejsza i potrzebna kazdemu czlowiekowi, potwierdze to w dalszej czesci mojej pracy.
Pierwszym argumentem jest to, ze przyjaciel pmaga w trudnych chwilach, mozemy na niego liczyc. W dzisiejszym swiecie jest duzo spraw, problemow, wiec przyjaciel jest jak skarb. Niestety, prawdziwy przyjaciel to rzadkosc. Wiekszosc przyjazni piera sie o to ile kto ma piniedzy, a to nie est wazne. Mowia o tym slowa: " Dobrze widzi sie tylko sercem. Najwazniejsze nie jest widoczne dla oczu." - mowil Lis w ksiazce pt. "Maly Ksiazę". We wszpolczesnym swiecie rzadko sie zdarza, aby ludzie mieli prawdziwych przyjaciol, maja zbyt malo czasu dla nich, aby sie spotkac, porozmawiac. "Ludzie maja zbyt malo czasu, aby cokolwiek poznac. Kupuja w sklepie rzeczy gotowe. A poniewazn nie ma magazynow z przyjaciomi, wiec ludzie nie maja przyjaciol" - te slowa potwierdzaja moj argument.
Drugim argumentem jest to, ze przyjazn pomaga zdrowiu, naszemu samopoczuciu. Mozna zauwazyc, ze ludzie, ktoerzy nie maja przyjaciol, chodza przybici, smutni i nieszczesliwi. Kazdy ma problemy. Jednak niektorzy maja takie szczescie, ze moga z kims o nich porozmawiac, drudzy nie. Dusza to w sobie i dlatego tak sie przejmuja. Statystyki informuja iz ludzie, ktorzy maja przyjaciol sa szczesliwi i zdrowi.
Ostatnim argumentem jest wyksztalcenie. Jest wazne, umozliwia ono nam prace w wymarzonym zawodzie. Praca jest wazna w zyciu czlowieka, ale nie najwazniejsza.
Uwazam, ze przyjazn, milosc odgrywaja duza role w zyciu czlowieka i sa potrzebne, zarazem bardzo cenne.
1 5 1