Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T10:45:16+01:00
Każdy człowiek dąży do samopoznania i powiększenia wiedzy o tym, co go otacza, co dotyczy różnych aspektów życia. Poszukiwanie wiedzy jest nierozerwalnie połączone z głodem intelektualnym, poczuciem braku informacji, a więc z poczuciem niewiedzy. Świadomość niewiedzy jest motorem napędowym poszukiwania i rozwoju. A więc by osiągnąć pełnię poznania i człowieczeństwa trzeba wiedzieć, że czegoś się nie wie, że trzeba poszukiwać. Samoświadomość niewiedzy jest kluczem do tego, by poczuć satysfakcję intelektualną a co za tym idzie poczucie zadowolenia i powiększenie wiedzy już posiadanej.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-05T11:53:38+01:00
Sokrates był greckim filozofem jego sławne słowa „wiem, że nic nie wiem” to znaczy że jezeli czegos nie wiemy to jestesmy wstanie rozumiec świadomość, że juz posiadam wiedze ,wiemy co jest dobre a co zle ,jest to zalezne od postepowania , mądrość daje nam umiejętność rozróżniania dobra od zła, lecz nie jest gwarancją, że wybierzemy słuszną drogę .
2009-11-05T12:02:45+01:00
,,Wiem,że nic nie wiem oznaczają świadomość, że jeśli czegoś nie wiem,to znaczy,że posiadam wiedzę o własnej niewiedzy. Sokrates wywodzil z zalozenia, ze wiedza jest najwieksza i najceniejsza cnota. Zakladal,ze jesli wiem-posiadam wiedze o tym , co jest dobre, a co zle, to nie moge czynic zle.Wiedza wedlug Sokratesa jest gwarantem moralnego i etycznego postepowania.