Odpowiedzi

2010-04-15T16:08:42+02:00
Przez jakiś czas można się odżywiać tylko wodą. Oczywiście nie jest to korzystne dla organizmu i człowiek pada z sił i zdrowia. Wodą można się odżywiać dopóki człowiekowi zostanie energia do pobrania z tkanki tłuszczowej.
2010-04-15T16:26:05+02:00
W ten sposób można funkcjonować co prawda przez dłuższy czas, jednak w pewnym momencie organizm zmuszony jest korzystać z zapasów takich jak tłuszcze i białka z organizmu, gdyż sama woda i sole mineralne nie dostarczają tych składników, a są one niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu. Powoduje to wyraźny spadek masy ciała, ponieważ woda ma znikome wartości energetyczne. Oczywiście stosuje się oczyszczające kuracje, które polegają na piciu czystej wody przez 7 dni, jednak nie zaleca się przekraczać tego czasu, gdyż może to również niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu.
2010-04-15T17:11:48+02:00
Woda mineralna niegazowana sprawia uczucie pełności, więc o po niej nie będzie Ci się chciało jeść. Jest to takie jakby "czyszczenie" organizmu, ale nie odpowiednie na dłuższy okres czasu. Podczas "odżywiania się" tylko wodą organizm pobiera zrobione wcześniej zapasy, czyli tkankę tłuszczową (a cukier złożony ulega przemianie na cukier prosty, przyswajalny dla organizmu). Taka dieta powoduje duży spadek masy ciała, ale co za tym idzie będziesz tracić siłę, bo organizm będzie oszukiwany i zamiast porządnego paliwa będzie dostawał jakieś hmm podróbki. Człowiek może wytrzymać bez pożywienia parenaście dni, ale jest osłabiony, mózg dobrze nie pracuje, chodzi cały czas zmęczony.

pozdrawiam.
1 5 1