1.Jaki wpływ na życie człowieka może mieć długotrwałe naruszanie jego godności?
2.Jak należy postąpić,jeśli jest się świadkiem agresji w szkole? Napisz przemówienie na ten temat, które wygłosisz przed koleżankami i kolegami w klasie. W swoim wystąpieniu możesz wykorzystać zaproponowane zwroty i wyrażenia. Np. zwykłe tchórzostwo,kończyć się nieszczęściem,chować głowę w piasek,przechodzić obojętnie wobec zła,niereagowanie na zło,poczucie bezpieczeństwa,akceptowanie zła.

2

Odpowiedzi

2010-04-17T18:30:10+02:00
Długotrwałe naruszanie godności człowieko może prowadzić do choroby psychicznej.
Nie wolno przechodzić obojętnie wobec zła ponieważ inni nie będą czuli poczucia bezpieczeństwa. Nie chowaj "głowy w piasek" gdy jakiś uczeń bije drugiego!
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-17T18:43:22+02:00
1. Człowiek pod wpływem długotrwałego naruszania godności może pozostać zamknięty w sobie, unikający spotykania się z ludźmi, obawa przychodzenia do szkoły, a najważniejsze to że będzie uważał każdego człowieka za nie przyjaciela.
2. Drodzy koledzy i koleżanki dwa lata temu poznałam dziewczynę, która nie chciała się do mnie odezwać i oddalała się ode mnie. Naglę wpadła w grupkę chłopaków ( nie z naszego osiedla) którzy zaczęli jej coś pokazywać i mówić. Ona zaczęła uciekać do mnie i powiedziała mi żebym ją schowała w klatce. Tak zrobiłam. Ona później opowiedziała mi że oni ją dręczą w szkole a w domu nie ma odwagi po raz drugi mówić o tej sprawie. Ania bo tak miała na imię była skryta. Na następny dzień wyjaśniłyśmy dyrektorowi całą sprawę. Teraz jest zdrowa od prześladowań. Drodzy Uczniowie nie prześladujcie nikogo a jak ktoś was prześladuje pójdźcie do derektora a nie do rodziców.
Dziękuje