Odpowiedzi

2010-04-15T16:30:02+02:00
Lew (Panthera leo) – duży, mięsożerny ssak lądowy z rodziny kotowatych, drugi po tygrysie – co do wielkości – wśród czterech ryczących wielkich kotów. Jedyny kot żyjący w zorganizowanych grupach socjalnych, zaliczany do tzw. wielkiej piątki Afryki – pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich (słoń, nosorożec, bawół, lew i lampart). Samiec lwa, łatwo rozpoznawalny po grzywie, może ważyć 150-250 kg. Największy znany samiec ważył 375 kg, był to lew o imieniu Simba, żył on do 1970 roku w Cholchester Zoo. Samice są znacznie mniejsze, ważą 110–160 kg (największe 185 kg) i nie posiadają grzywy. Samce zajmują się zdobywaniem i obroną terytorium oraz ochroną stada i zapładnianiem samic. Samice polują i opiekują się lwiątkami. Lwy zamieszkiwały niegdyś Afrykę, Azję i Europę, a jeśli uznać lwy amerykańskie za podgatunek Panthera leo – to również Amerykę Północną i Południową. Współcześnie występują tylko w Afryce, gdzie są narażone na wyginięcie i szczątkowo w Indiach, gdzie ich stan liczebny określony został jako krytyczny.

Żyrafa (Giraffa camelopardalis) – parzystokopytny ssak roślinożerny oraz najwyższe z żyjących obecnie zwierząt. Zamieszkuje afrykańskie sawanny na południe od Sahary. Jest spokrewniona z jeleniami i bydłem rogatym, jednak należy do osobnej rodziny żyrafowatych (Giraffidae), razem z najbliższym krewniakiem okapi.
Łacińska nazwa, wywodzi się z dawnego poglądu, że żyrafa jest zwierzęciem hybrydowym, powstałym ze skrzyżowania wielbłąda (Camelus) z ocelotem (Leopardus pardalis)[3].Wędrówki zwierząt, migracje zwierząt – zazwyczaj sezonowe i regularne przemieszczanie się zwierząt (osobników, stad lub całych populacji) na różne odległości.
3 3 3
2010-04-15T16:35:42+02:00
Słoń- Zwierzę stadne, zamieszkuje afrykańską sawannę, , północną . W starożytności wykorzystywane jako zwierzęta bojowe. pochodzi z rodziny słoniowatych .

Lew – duży, mięsożerny ssak lądowy z rodziny kotowatych, drugi po tygrysie – co do wielkości – wśród czterech ryczących wielkich kotów. Jedyny kot żyjący w zorganizowanych grupach socjalnych,

Wędrówki zwierząt, migracje zwierząt – zazwyczaj sezonowe i regularne przemieszczanie się zwierząt osobników, stad na różne odległości

Gospodarka rozwija sie w niecodzienny sposob zazwyczaj jest tam handel bawelna kukurydzą, proso oraz orzechami ziemnymi
( niewiem czy chodzilo ci o gospodarke na sawanie ale to jest do sawanny ) .


Wypalanie dzieje się w wyniku nadmierne wypalanie traw niezbędnego do wypasu coraz większych ilości bydła, oraz w wyniku zapotrzebowania na drewno .


Mysle ,że ci pomogłam w tym zadaniu
3 2 3
2010-04-15T16:36:58+02:00
Żyrafa występuje w Afryce i żyje w stadach.Należy do przeżuwaczy,odżywia się pokarmem roślinnym.Najliczniej zjada liście akacji lub mimozy.Ma długie nogi.Każda noga ma dwa palce zakończone kopytami,dlatego mówimy że jest zwierzęciem parzystokopytnym.Są bardzo wysokie (wzrost 5,5 m) i mają bardzo dobry wzrok.
Zebry żyją a Afryce i mają ciało ubarwione w czarno-białe pasy.Żyją w stadach.Dzięki długim kończynom mogą szybko biegać.Odżywiają się trawą,w poszukiwaniu pożywienia wędrują prowadzone przez najstarszą klacz.Największym zagrożeniem zebr są lwy,hieny i człowiek.

Ludzie w czasie pory deszczowej uprawiają proso,kukurydzę,bawełnę,orzechy ziemne i inne rośliny.W sawannach afrykańskich występują muchy tse-tse,które przynoszą śpiączkę dla ludzi i zwierząt.

Migracje zwierząt – sezonowe i regularne przemieszczanie się zwierząt osobników,stad na różne odległości
3 3 3