Przeczytaj 2 list do Tymoteusza, rozdział 4, od 1-5. Zapisz jakie analogie do dzisiejszych czasów zauważyłaś. W jaki sposób katolik powinien bronić prawdy i kiedy szczególnie? Dlaczego człowiek ma trudności z odkrywaniem prawdy? Dlaczego głoszenie prawdy jest ważnym zadaniem Kościoła?

Prosze pomóżcie.!
Magda

1

Odpowiedzi

2010-04-16T18:15:56+02:00
Katolik powinien bronić prawdy w sposób godny, kulturalny. To znaczy, że nie powinno się prowadzić wojen, pochłaniających tysiące ofiar. Jednak trzeba walczyć słowem opartym właśnie na prawdzie. W dzisiejszych czasach media zasypują nas kłamstwem ( np. podają dowody na to, że Jezus miał rodzinę). Człowiek wierzący winien jest szukać informacji, jak to rzeczywiście było, dociekać prawdy i przekazywać ją innym ludziom. Katolik powinien bronić szczególnie prawdy w miejscach, gdzie jest ona deptana ( nie jestem pewna ale myślę, że możesz powiedzieć, iż to zdarza się dziś często. Jak pisałam wcześniej fakty podawane przez media czy idoli czasami okazują się fałszywymi).
Człowiek ma problem z odkrywaniem prawdy, wg mnie dlatego,że w dzisiejszych czasach nie chce się mu jej szukać. Przyjmuje informacje podawane przez różne źródła, nie zastanawiając się, czy mają jakieś potwierdzenie. Dzieje się tak ze względu na liczną ilość faktów, którymi jesteśmy zasypywani. Wygodniej jest je po prostu przyjąć do wiadomości i później powtarzać niż zastanowić się nad ich sensownością.

Głoszenie prawdy jest ważnym zadaniem Kościoła. Chrystus powiedział "prawda was wyzwoli". To On przykazał nam głosić prawdę nawet jeśli przez to mielibyśmy cierpieć. Ale to jest nasza misja, by jak najwięcej osób znało autentyczne fakty, a nie żylo w kłamstwie.
2 4 2