Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T17:09:59+02:00
Kraj:
1. Świadek: Wałęsa był agentem "Bolkiem"
B. funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej w Gdańsku Janusz S. zeznał w czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, że Lech Wałęsa w połowie grudnia 1970 r. został zwerbowany do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa jako agent o pseudonimie "Bolek".
2.Łódź: jutro początek Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki
Prawie 300 imprez ujętych w kilka bloków tematycznych odbędzie na rozpoczynającym się w poniedziałek w Łodzi 10. Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Jego organizatorzy przewidzieli m.in. wykłady, pokazy, wystawy, konferencje i wycieczki naukowe.
3. Piotr Naimski odchodzi z funkcji doradcy BBN
"Nasz Dziennik": Dr Piotr Naimski, dotychczasowy doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, po tragicznej śmierci Aleksandra Szczygły postanowił odejść ze stanowiska.
4."Rzeczpospolita": Jarosław Kaczyński to najbardziej prawdopodobny kandydat PiS w wyborach prezydenckich. Lewica wciąż nie wie, na kogo postawić.
Jak się nieoficjalnie dowiedziała gazeta, politycy Prawa i Sprawiedliwości już zastanawiają się nad wyłonieniem swego kandydata. Według ustaleń "Rz", większość posłów PiS jest zdania, by kandydatem tego ugrupowania był jego prezes, Jarosław Kaczyński.

Świat:
1. Grecki minister finansów zwrócił się do Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego o rozpoczęcie rozmów, które - w ocenie analityków - mają przygotować formalne zwrócenie się o pomoc finansową dla tego pogrążonego w długach kraju.
2. Były premier Izraela Ehud Olmert, który w ubiegłym roku ustąpił z urzędu z powodu zarzutów korupcyjnych, jest głównym podejrzanym w oddzielnej aferze łapówkowej - poinformowała izraelska policja.
63-letni Olmert rano powrócił do Izraela z Europy w momencie, gdy rozeszły się doniesienia o jego uwikłaniu w tę sprawę. Policja podejrzewa, że w latach 90., gdy był burmistrzem Jerozolimy, inwestorzy kilku projektów budowlanych w tym mieście przekazali członkom magistratu łapówki o łącznej równowartości milionów dolarów.
3. Obalony prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew powiedział, że Białoruś zaoferowała mu azyl polityczny, ale nie przyjął tej propozycji.
Bakijew, który od tygodnia przebywa na południu Kirgistanu, powiedział dziennikarzom, że toczą się negocjacje z rządem tymczasowym, który przejął władzę w Biszkeku.
4.Rosja zamknęła ostatni reaktor jądrowy na Syberii do wzbogacania plutonu, wypełniając tym samym obietnicę złożoną na wtorkowym szczycie bezpieczeństwa nuklearnego w Waszyngtonie - podała rzeczniczka syberyjskiego zakładu.