1. Podaj przykłady negatywnego wpływu działań człowieka na jakość wód podziemnych.
2. Wypisz z atlasu miejscowości europejskich znanych z występowania w nich wód mineralnych.
3. Wyjaśnij, dlaczego zanieczyszczenie wód podziemnych może być groźniejsze w skutkach niż zanieczyszczenie wód powierzchniowych

szybka odpowiedź błagam! ;D odpowiedzi typu nie mam pojęcia biore odrazu za niepoprawną! możecie odpowedzieć chociaż na jedno pytanko :p błagam zależy mi na czasie bo na jutro to mam

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T20:12:45+02:00
1. zanieczyszczenia odpadami przemysłowymi,zanieczyszczenie pestycydami,zanieczyszczenie poprzez złe odprowadzanie ścieków lub też całkowity brak kanalizacji(na wsiach).
2.Vichy(Francja),Szczawnica(Polska),obszar wschodnich Karpat, Krynica(Polska), Karlowe Wary(Czechy),Baden-Baden(Niemcy),Pieszczany(Słowacja)
3.Zanieczyszczona woda dociera z jezior przepływowych do wód podziemnych. W końcu do morza, co powoduje skażenie wody w rzece w każdym jej odcinku . Zanieczyszczenia powodują liczne choroby, wymieranie świata organicznego w zbiornikach wodnych i w rzekach, zmianę składu chemicznego wód. Po za tym zanieczyszczenia wód powierzchniowych mogą być na bieżąco usuwane (np.wyciek paliwa z tankowca itp.),a do wód gruntowych nie mamy takiego dostępu by móc je oczyścić.
6 4 6