Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T17:17:49+02:00
Pierścionek z czerwonym oczkiembył w rodzinie od wielu pokoleń. Prababka Julia dostała go od świętej pamięci męża w dniuich ślubu. Byłanie tyle co podekscytowana samym zawarciem związku, ale i tym, że bedzie miała ten pierścionek na swoim palcu.
Suknia była już założona i Julia szykowała się do samochodu. Była tak roztargniona, przerażona i szczęśliwa jednocześnie! W ostatnim momencie przypomniała sobieo pierścionku. Lecz za żadne skarby nie mogła sobie przypomnieć gdzie go położyła. Przeraziła się. Przecież ślub nie może się odbyc bez niego. Tadeusz już czeka. Zaczęła gorączkowo przeszukiwać dom, pozostawiając bałagan. Każda kobieta z jej rodu od prababki aż do jej matki miała go w dniu ślubu. Ona nie mogła tego przerwać, była zrozpaczona.
Tadeusz czekał w samochodzie na swoją przyszłą żone. Coraz bardziej sie niecierpliwił. Pomyślał że kobieta najzwyczjanie podziwia się w lustrze. Wkońcu ze złością wbiegł do domu. Dopiero wtedy zauważył że siedzi w fotelu i płacze. Dowiedział sie o co chodzi. O pierścionek z czerwonym oczkiem od szczęśliwego małżeństwa. Wtedy Tadeusz powiedział, gdzie go odłożyła i tam rzeczywiście był.
Julia założyłago na swój ślub. Ich małżeństwo było piękne, aż do śmierci Julii. Taka oto była niezwykła moc pierścionka z czerwonym oczkiem.

sama pisałam, więc jak coś nie jest z neta (nikt tego nie bedziemiał ;D)
zajmuje 2strony w zeszycie
2 4 2