Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-15T17:15:10+02:00
Jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Jesteśmy odpowiedzialni za sposób w jaki reagujemy – czyli odpowiadamy - na wszystkie sytuacje i wyzwania pojawiające się wokół nas.

Czasem nie mamy wpływu na to co robią inni ludzie, co się dzieje wokół czy co się dzieje w środku nas. Jednak nie jest to do końca prawda. Jest wiele sytuacji, w których znaleźliśmy się z własnego wyboru. Jest to wynik jakichś wcześniejszych decyzji. I mamy możliwość wyjścia z tych sytuacji.

Ludzkość jest chora. A ponieważ jest to choroba powszechna, to ci, którzy na nią nie cierpią są uważani za dziwnych, nienormalnych lub chorych właśnie. Ludzkość jest chora na brak odpowiedzialności za swoje życie. Wszyscy ludzie mają rany emocjonalne pochodzące z dzieciństwa, z młodości i z późniejszych doświadczeń jako dorośli.

Wszyscy mamy strachy, które paraliżują nasze marzenia i blokują drogę do szczęścia. Ludzie mają strach przed odrzuceniem, ponieważ wiele razy czuli się odrzuceni. Ludzie boją się straty, ponieważ już poznali smak straty i nie chcą jej więcej odczuwać. Ludzie mają poczucie gorszości, ponieważ tysiące razy nie wyrażali swojej prawdy i nie pokazywali innym jacy są naprawdę.

Ludzie zakładają maski mające chronić ich przed oceną i krytyką. Inną dolegliwość mają ci, którzy czują się lepsi od innych. Tych z kolei paraliżuje podświadomy strach, że otoczenie odkryje, że to wcale nie jest prawda. Dlatego ciągle muszą swoją lepszość i perfekcję udowadniać sobie i innym. Ludzie mają również strach przed nieznanym Boją się wyjścia przed szereg, boją się krytyki, boją się robić coś innego niż inni. Wiele osób, które nie czują się bezpieczne na świecie, stara się zdobyć bezpieczeństwo finansowe. A potem boją się, że je stracą. Bez względu na to jaka jest twoja historia życia, masz kilka z tych strachów i zapewne wiele innych.

Dobra informacja jest taka, że większość strachów nie jest prawdą. Tylko wydaje ci się, że są prawdą, ponieważ w nie uwierzyłeś. Włożyłeś w nie swoją wiarę. Służą one tylko do budowania mechanizmów obronnych. Mechanizmy te mają nas chronić przed nowymi ranami. Ale tylko ograniczają nasze życie i doświadczanie świata.
2010-04-15T17:16:06+02:00
Tak. Z pewnością jest to prawda. Inni ludzie mogą pomóc nam w znalezieniu swojego miejsca na świecie.
Często czujemy się samotni. Nie mamy gdzie się podziać , czujemy się nikomu nie potrzebni.
Nieraz właśnie w takich sytuacjach pojawia się w naszym życiu ktoś kto sprawia że mamy całkiem inne podejście do życia.
Zaczynamy czuć się potrzebni. Czujemy że nasze miejsce jest właśnie przy tej osobie. Tą osobą może być np. przyjaciel.