Odpowiedzi

2010-04-15T17:16:49+02:00
Chcięli wszystko zatuszować więc kopali doły do których wszucali ciała zamordowanych ludzi i zakopywali je...
2010-04-15T17:18:21+02:00
Niemcy odkryli doły z ciałami polskich oficerów i odrazu posądzili Sowietów o tą zbrodnię, sowieci natomiast wymyślali inne powody, dla których niby to Niemcy zabijali. Mieli dowody w postaci niemieckich pistoletów i kul niemieckich. Więc wypierali sie wszystkich dowodów.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T17:30:30+02:00
Zbrodnia katyńska była doskonale przemyśłana prze wladze sowieckie. w czasie wojny nie mozna było pod zadnym pozorem strzelac do oficerow i zolnierzy chyba jest tak do teraz.
wiec najpierw najbardziej wybijajacych sie zamknieto w obozach intrnowanych takich jak np miednoje czy kozielsk. oficerom pozrywano pagony odebrano im wszelka godnosc i 1940 roku rozstrzealno ich m.in w Katyniu lecz to nie tylko jednyne miejsce kazni. Zasypanych ziemia cial nikt w zyciu nie mial odkryc. lecz w 1943 roku (chyba) niemcy napadli na rosje i natrafili w lasach na ogromne mogily bylo ich wiele gdyz zamordowano tak ok tys oficerow. wczesneij gdy rzad polski na uchodzctwie pisal listy w sprawie polskiech zolnierzy rosja udawal ze nic nie wie gdzie oni sa dawal rozne wiesci iz prawdopodobnie walcza gdzies po za terenem nich panstwa. tak probowali ukryc tya zbrodnie. Lecz gdy niemcy odkryli te mogily naglosnily sprawe na caly swiat. Niestety gdy dowiedzial sie o tym caly swiat nic nie dalo sie juz ztym zrobic rosjanie wszystkiemu zaprzeczyli a ze byli w sojuszu z USA zostali oczyszczeni ztej zbrodni bo sojusz byl zawarty w sprawie walki z faszyzmem wiec stany nie mogly sobie pozwolic na taki skandal ze ich sojusznik sam nie przestrzega zasad i zachowuje sie jak faszysta.