Na czternaste urodziny przychodzą do Ciebie wróżki. Wiosna przyniesie urodę, lato powodzenie, jesień rozum, zima bogactwo. Który z darów wybierzesz i dlaczego?
( Odnieś się do przykładów z literatury, filmu i własnego doświadczenia)


błagam pomóżcie, dalej naj punktów, nie mam więcej :(
i z góry dziękuje ;)

2

Odpowiedzi

2010-04-15T17:33:00+02:00
Okej, poprawione specjal for you. Nie jest na całą stronę worda, ale jest dłuższe ;D
Wszystkie z tych cztrych darów są piękne. Ale myślę, że gdybym mogłabym wybrać jeden z nich, bardzo poważnie bym się zastanowiła.
Myślę, że ze wszystkich tych darów wybrała bym rozum. Na pewno nigdy nie chciałabym daru urody (chociaż, jakby ktoś mi go dawał tak gratis, to ja bardzo chętnie ;D). Uroda z wiekiem przemija. A po co mi coś co w końcu i tak przeminie? Nie, żeby uroda nie była mi potrzebna. Weźmy na ten przykład róże. Kwiat piękny, dumny, który jest symbolem miłości. Ale jednak, jest coś Wszystkie dary są piękne, przydatne i bardzo wartościowe. To bardzo miło, ze strony wróżek, co przeszkadza nam go uchwycić – kolce. To właśnie one ją szpecą i sprawiają, że jest nie osiągalna. Ale nawet jeśli uda nam się ją chwycić i włożyć do wazonu to i tak jej wygląd przeminie i zwiędnie.
Dar Powodzenia...niby dobry, ale jednak, to nie zbyt ważny. No bo co nam z tego powodzenia? Będziemy mieli wokół siebie setki znajomych, których imion nie będziemy w stanie zapamiętać. A w razie jakiegoś kłopotu, zmartwienia, kto nam pomoże? Zapewne nikt. Bo nikt nie będzie widział nas AŻ tyle dobrych cech, co jeden, ale prawdziwy przyjaciel.
Jest też dar bogactwa. Fakt, pieniądze są w życiu ważne, ale nie najważniejsze. Są ludzie, którzy mówią, że pieniądz to moneta szatana. Może mają rację? Przecież człowiek, przez pieniądze się zmienia. I to zwykle na gorsze. Są ludzie, którzy myślą, że za pieniądze kupią wszystko. Wartościowe rzeczy, prezenty, przyjaciół, rodzinę, głosy innych. A przecież to nie o to chodzi by ludzi przekupić. Chodzi o to, aby ich zaciekawić swoją osobą i swoimi pomysłami. Jak to śpiewa jeden z zespołów „Pieniądze jednak to nie wszystko, choć na nich bardzo stoi świat, liczy się przecież ktoś kto jest wciąż blisko, nawet gdy forsy brak”. A co, jeśli nagle zabraknie nam pieniędzy? Czy Ci wszyscy ‘przyjaciele’ będą chcieli się dalej z nami przyjaźnić? Na pewno nie. Bo dla nich, będziemy już nikim. Tylko dlatego, że nie stać nas już, by zakupić im jakiś drogi prezencik.
A dar od Jesieni? Sądzę, że to jest najcenniejszy dar. Myślę, że wiedza nigdy nam nie zginie i NIKT nam jej nie odbierze. Ani siłą, ani swoją głupotą. A przecież gdy ma się rozum, to można osiągnąć wszystko. Możemy mieć prawdziwych przyjaciół, możemy być popularni. A dzięki naszej wiedzy stajemy się piękni. Bo jak jest się mądrym, to umie się dysponować czasem i pieniędzmi, a więc w efekcie zostanie nam trochę drobnych na fitness, czy jakąś siłownie. Więc wydaje mi się, że dar rozumu to najcenniejszy dar jaki ktoś mógłby nam ofiarować.
Weźmy też pod uwagę, tę wszystkie długonogie piękności, które chcą zostać Miss. Fakt, wszystkie są piękne i w ogóle ‘oh i ah’. Ale gdy wypowiadają się, co chciałyby zmienić na świecie, to każda mówi ‘chcę, aby na świecie był pokój’, ‘chcę, aby na świecie nie było głodu’, ‘chcę, aby na świecie nie było wojen’ i tak dalej. Mało która modelka wyróżnia się czymś oorygialnym. Czemu? Bo one nie są zbyt mądrę – myślą tylko o tym jak szybko dojść do sławy i pieniędzy.
A człowiek, który ma rozum jest zabawny, szczery i wie co dobre. Mało tego – ma cudowną wyobraźnie.
Dlatego myślę, że dar rozumy to dar najcenniejszy.

2010-04-15T18:00:40+02:00
Z pewnością bym przyjęła dar od jesieni. Rozum jest potrzebny każdemu. Gdy ma się rozum można osiągnąć wszystko, dosłownie nawet urodę. Gry będziemy wiedzieć jak się odżywiać i co zrobić by być piękniejsza na pewno się nią staniemy. więc dzięki rozumowi będziemy i ładne i mądre. większość ludzi ceni bardziej inteligencje drugiego człowieka niż wygląd zewnętrzny. Oceniać człowieka po jego wyglądzie jest dość płytkie, więc ludzie starają się tego nie robić. dy ktoś jest tylko ładny jest także nudny. Człowiek z rozumem jest barwny, i można z nim porozmawiać o wszystkim a także zawsze pomoże.