Odpowiedzi

2010-04-15T18:26:24+02:00
W dzisiejszych czasach, rzadko się zdarza, żeby jakiś nastolatek został bez telefonu komórkowego. Stał się on czymś powszechnym i oczywistym. Oprócz pisania wiadomości tekstowych i dzwonienia, często służy do słuchania muzyki jak i do gry.
Komórka jest bardzo przydatnym urządzeniem, można się szybko komunikować, nawet, gdy nie ma nas w domu. Jest niezawodna w sytuacjach kryzysowych, choćby jeśli chodzi o wezwanie pogotowia. Zdarza się jednak, że jest nadużywana w konkursach sms-owych, czy innych usług, które zostawiają duży ślad na naszym stanie konta. Uważam, że komórka jest bardzo przydatna i potrzebna w naszym społeczeństwie, chociaż niektóre osoby nie wyobrażają sobie bez niej życia.
2010-04-15T18:41:51+02:00
Dzisiejszym najbardziej popularnym urządzeniem jest komputer. Jest w nim wiele ciekawych materiałów, można szybko i bezbłędnie trafić na odpowiednie portale. Dzięki internetowi życie staje się łatwiejsze. Komputer ma dużo dogodności. Można na nim grać, bawić się, robić pokazy slajdów, puszczać na głos muzykę. Może służyć również jako baza naszych danych. Szybko się po nim obsługujemy, bo obsługa jest banalna. Zaletami komputera są:
zalety: szybkie znajdywanie informacji, możliwość rozszerzania swoich zainteresowań przez np. dowiadywanie się więcej o nich
Zaś wadami : w dużych ilościach niebezpieczny dla zdrowia, uzależniający, w internecie jesteś narażony na wiele niebezpieczeństw, zabiera czas.
Także, wg mnie komputer ma dużo swoich plusów, ale też ma trochę wad, które są niebezpiecznie dla nas i otoczenia.