Odpowiedzi

2010-04-15T18:37:42+02:00
Tolerancja jest jedną z postawowych zasad moralności. Bardzo często obserwujemy krytykowanie osób o innym kolorze skóry, czy wyznawców innej religii. Takie osoby nie są akcepowane w społeczeństwie tylko dlatego, że nie pasują do otoczenia. Homoseksualiści najczęściej są potępiani przez małżeństwa z zasadami, które chcąc chronic swoje dzieci, jak sami nazywają przed "nie normalną społecznością", izolują się od osób, które wiąża sie z osobnikami tej sameł płci.
Brak poszanowania dla ludzkiej wolności obserwujemy w czasie licznych wojen. Podczas II wojny światowej prawa do wolności zostały pozbawione większość państw europejskim, w tym Polska. Ludzkośc była brutalnie poddawana chorym rządom hitlerowskim. Nikt w tym czasie nie liczył się ze zdaniem Żydów, Polaków, ludzi wierzących w Boga i z osobami posiadającymi wyższe wykształcenie, takich ludzi po prostu zabijano, żeby... nie przeszkadzali.
Prawdopodobnie ludzie wydający rozkazy, aby wyruszyc na podboje innych terytoriów nie zdają sobie sprawy z tego, że tam mieszkaja ludzie, którzy maja rodziny, dzieci, żony, mężów, że istnieja na tych terenach i będą musieli zginąć tylko po to, aby inne państwo sie wzbogaciło. W czasach obydwu wojen wszyscy musieli uważać, aby nie powiedziec o jedno słowo za dużo i żeby za to nie trafic do obozu, a potem nie zginąć.
Na szczęście świat się zmienia. Niektórzy mówia, ze na gorsze, inny, że na lepsze. Ja uważam, że na lepsze. Coraz bardziej sa przestrzegane prawa ludzi, a przede wszystkim prawo do wolności i życia w społeczeństwie.