Odpowiedzi

2010-04-15T18:51:34+02:00
Kraków, 16. 04. 2010r.
Droga Elodie! (belgijskie imię)
Przepraszam, że tak długo nie pisałam. Tak dużo się wydarzyło, że nie wiem od czego zacząć. Zbliżają się wakacje i chciałabym zaprosić Cię do Polski, tak jak rok temu. Wybrałybyśmy się z naszymi rodzicami do Gdańska, nad Morze Bałtyckie.
Choć nigdy tam nie byłam, to dużo słyszałam o tej miejscowości. Moja koleżanka z klasy jeździ tam ze swoją rodziną. Znajduję się tam jedna z najpiękniejszych polskich fontann- Fontanna Neptuna, która zlokalizowana jest w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska, na Długim Targu przed wejściem do Dworu Artusa. Jest to rzeźba przedstawiająca boga morza Neptuna. Powstała z inicjatywy burmistrza Bartłomieja Schachmanna i rady miejskiej. Widziałam pocztówki przyniesione przez moją koleżankę do szkoły i bardzo mi się ona spodobała, ponieważ została odlana w brązie w 1615 przez Piotra Hausena wg projektu Gerdta Benningka. Takie informacje przekazała mi o niej moja koleżanka.
Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do ponownego odwiedzenia Polski, ponieważ jest to piękny kraj kryjący w sobie wiele zabytków.
P.S. Pozdrów swoją siostrę i rodziców
KRYSIA ;)
1 1 1