Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-15T19:11:00+02:00
Henryk sienkiewicz napisał książke pt krzyżacy. Jest to powieść historyczno przygodowa. Głównymi bohaterkami są Danusia J. i Jagienka Z.. Danusia zarówno jak i Jagienka były żonami byska Obydwie zostały wychowane bez matki.
Dziewczyny maja długgie włosy z tym ,ze Danusia ma bląd rozpuszczone na których jest wianek a Jagienkama brązowe zaplecione w warkkocz. Danusia była drobną delikatna dziewczyna która była zupełnym przeciwieństwem w wygladzie do Jagienki. Jej codzienne ubranie stanowił rozpięty kozuszek W niedziela ubierała się w odziez z czerwonej tkaniny jak czerwone rękawiczki Zupełnie inaczej wyglądała Danusia nosiła długie sukienki w błękitnym kolożę płaszcze i buty za kostkę. Obydwie bochaterkito zupełnie inne osoby Jagienka to energiczna zwinna i pogodna dziewczyna Danusia zaś była powolna często chodziła zadumana i niezdecydowana. Była tez dziecinna wrażliwa sprytnai ufna do innych ludzi Pełna zycia Jagienkaświetnie edziła konno Natomiast Danuśka rozpieszczona i niesamodzielna Umiała pięknie śpiewać i grać na lutni zachwycając słuchająych.
Jagienka jak i Danusia to pozytywne postacie obie budzą sympatię czytelników Fajnie było by mieś taka koleżankę jak Jagienka ponieważ z nia zawszebyło by wesoło.