Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T15:27:06+01:00
1 Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którąście przyjęli i w której też trwacie.2 Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam rozkazałem... Chyba żebyście uwierzyli na próżno.

3 Przekazałem wam na początku to, co przejąłem; że Chrystus umarł – zgodnie z Pismem – za nasze grzechy,4 że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem;

5 i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu,

6 później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli.

7 Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom.

8 W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi.9 Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży.10 Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną.11 Tak więc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak wyście uwierzyli.


Zmartwychwstanie wszystkich wiernych na wzór Chrystusa

12 Jeżeli zatem głosi się, że Chrystus zmartwychwstał, to dlaczego twierdzą niektórzy spośród was, że nie ma zmartwychwstania?

13 Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał.

14 A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara.15 Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa.16 Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał.

17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach.18 Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie.

19 Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.

20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli.
4 3 4
2009-11-05T15:56:28+01:00
Mugbys jeszcze raz napisac mi to pytanie bo nie rozumiem
5 1 5
2009-11-05T16:58:07+01:00
Paweł wypowiada się wystarczająco jasno o tym, że przy zmartwychwstaniu Bóg "przywróci do życia" nasze "śmiertelne ciała" (Rz 8,11). W nauczaniu Pawła jest zatem czysta jasność w kwestii nauki o naszym zmartwychwstaniu. Dalej Agnosiewicz pisze:a ewangelie tylko potwierdzają wątpliwości - oto Jezus po zmartwychwstaniu ma niby ciało duchowe, bo przecież odwiedził swych uczniów w wieczerniku przechodząc przez zamknięte drzwi, ale wcześniej nie przeszedł jednak przez kamień zawalający jego grobowiec, który musiał zostać odsunięty od wejścia. Czyli jak to rozumieć - będzie to jakieś ciało quasi-duchowe, które może przeniknąć drewno, ale już nie kamień?

7 4 7