2. Jakie cechy pilota sprawiły że potrafił spełnić życzenie małego kśięcia i z nim rozmawiać ??
3. W jakiej sytuacji i dla czego pilot na krutko stracił cierpliwość do małego księcia ??
4. Jak się wtedy zachował mały książe i co poczuł pilot ??

2

Odpowiedzi

2010-04-15T19:04:03+02:00
2.Ciekawość, uprzejmość dla małego księcia, życzliwość.
3.Pilot z konieczności musi lądować na pustyni, gdyż wystąpiła awaria silnika.Pustynią tą jest Sahara.Pilot musi w jak najkrótszym czasie usunąć awarię, ponieważ tylko na osiem dni wystarczy mu wody.
4."Przybysz" jest człowiekiem o małych, wręcz maleńkich rozmiarach i ma do Pilota dziwną prośbę.Otóż prosi go, aby ten namalował mu Baranka.
Niestety Narrator nie jest w stanie spełnić prośby nowego przyjaciela, gdyż nigdy nie zajmował się sztuką.Jednak wpada na pomysł, aby namalować skrzynię, w której ukrył się Baranek.Mały Książę o dziwo zadowala się takim rozwiązaniem.Malutki człowieczek zaczyna opowiadać Pilotowi o swojej planecie oraz podróżach które odbył.
5 3 5
2010-04-15T19:36:12+02:00
2. uprzejmość życzliwość, zrozumienie drugiego człowieka

3.pilot pod przymusem musi ladowac na Saharze, poniewaz wystapila awaria samolotu, musi jak najszybciej naprawic samolot poniewaz wosy starczy mu tylko na 8 dni. staracił cierpliwos do mołego ksiecia kiedy go poprosił o namalowanie baranka

4.kiedy pilot nie jest w stanie spelnic jego zyczenia(nie potrafi namalowac mu baranka) , narysował skrzynie .
maly ksiaze zachwycał sie tym obrazkiem i zaczeli rozmawiac, główny bohater(mały ksiaze) zaczyna opowiadac o podrózach jakie odbył w swoim zyciu
7 4 7