Odpowiedzi

2010-04-15T19:19:05+02:00
Zbrodnia Katyńska jest to jedna z wielu zbrodni II wojny światowej. Jednak chyba żadna przez tyle lat nie wywoływała tak wielu kontrowersji. W tym roku mija 70 lat od tej straszliwego mordu, a nadal strona rosyjska nie do końca chce przyjąć na siebie brzemię tej zagłady. Nadal nie ma dostępu do archiwów, w których są trzymane dokumenty, które mogły by choć trochę wyjaśnić to co się stało wiosną 1940 roku.

Prawie dziewiętnaście tysięcy polskich oficerów ujętych podczas kampanii wrześniowej przez NKWD i Armię Czerwoną nie doczekało końca wojny. Była to zbrodnia przygotowana i wymierzona w Polskę. Ci oficerowie stanowili polską elitę; młodzi, zdolni oraz starsi i doświadczeni, wszyscy razem stanowili naszą siłę, byli kwintesencją polskości. Żołnierze Ci byli jeńcami wojennymi, a przecież i Polska i ZSRR podpisały wiele konwencji dotyczących traktowania jeńców. Nic jednak nie znaczyły one dla strony radzieckiej. Kiedy wydano wyrok na polskich jeńców, jego twórca tak opisywał tych ludzi „stanowią oni zdeklarowanych i nie rokujących nadziei poprawy wrogów władzy radzieckiej". Władze rosyjskie wiedziały, że taka grupa stanowi zagrożenie dla nich, że mogą oni stanowić siłę Polski.

Cała ta zbrodnia nie pozostawia dla mnie żadnej wątpliwości to było ludobójstwo. Najgorsze jednak w tym wszystkim jest w jaki sposób zachowywał się świat, mam tu na myśli opinie publiczną Europy i reszty świata. Ta cała sytuacja została zbagatelizowana, być może nie chciano tworzyć kolejnego konfliktu bo przecież ZSRR było państwem zwycięskim, dobrym, które pomagało Polsce zwalczyć Hitlera. Przynajmniej tak myślały inne państwa, ja jednak uważam, że po prostu chcieli tak myśleć. Zbrodnie Katyńskie odkryto 1942 roku, natomiast w 1943 roku w Teheranie zaczęto tworzyć ONZ właśnie władze radzieckie z innymi krajami tworzyły organizacje miłującą pokój. Czyż to nie ironia samego Stalina?

Dlatego mam nadzieję, że historia z lasów katyńskich powinna być zapamiętana aby przyszłe pokolenia odebrały tą lekcje i nigdy więcej nie doprowadziły to takiego ciemnego zaułku historii.
1 5 1
2010-04-15T19:19:17+02:00
Zamordowano tysiące oficerów. żołnierzy i wiele <tylko> ważnych polaków.
zrobiła to rosja . -Józef stalin.
a po tym zwalili to na niemcy.
1 1 1