Odpowiedzi

2010-04-15T19:20:12+02:00
Moim ulubionym utworem literackim jest wiersz Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy..." wiesz ten opowiada o życiu każdego człowieka, każdego z nas. ukazuje rzeczywistość od podszewki. mówi o tajemnicach miłości. jest pięknym utworem, który skłania do refleksji, poucza. jego treść dociera do starszych i tych nieco młodszych. przyjemnie się go czyta, ze względu na obecność rymów. zostaje w pamięci. moim zdaniem jest on jednym z najlepszych wierszy Szymborskiej. serdecznie zachęcam do przeczytania tego utworu.

Licze na naj :)
2010-04-15T19:23:21+02:00
Chciałabym Wam zaprezentowac książkę autorstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej pt. "Klasa pani Czajki". Książka opowiada o losach dzieci, których wychowawczynią była pani Czajka. W ksiązce występuje Małgosia, Biały Michał, Czarny Michał i wielu innych. Książka składa się z kilkunastu rozdziałów, które sa bardzo wciagające. W jednym jest opisana rozmowa Małgosi i Czarnego Michała, który jest ciągle zamknięty w sobie. To z powodu tego, że stracił ojca.
W innych rozdziałach sa opisane różne inne przypadki, np. smutek Czarnego michała na lotnisku, gdy Malgosia wyjezdzala. Książka jest bardzo fajna i polecam ja każdemu.
1 5 1