Odpowiedzi

2010-04-15T19:41:05+02:00
Szkoła - oprócz spełnienia swojego celu, również nas wychowuje. Czym byłoby dzieciństwo, a potem dalsze lata życia bez szkoły? Kim byśmy byli bez wykształcenia?
Mimo niechęci uczniów do nauki i uczęszczania do szkoły, myślę, że nawet oni wiedzą, że warto do niej chodzić. Mają świadomość, że bez wykształcenia nie osiągną w życiu wiele. Po latach mają wiedzę, jak i również miłe wspomnienia.
  • Użytkownik Zadane
2010-04-15T19:42:15+02:00
Tak. Warto jest sie uczyc. Dzieki nauce, wiemy wiecej i dostajemy lepsze oceny. sie. Dzieki nauce, latwiej nam bedzie w zyciu. Nie bedziemy musieli sie zastanawiac, czy kupic cos na raty. A dlaczego? Bo bedziemy wiedziec, ile ta rata bedzie wynosic! Warto jest sie uczyc z wielu powodow. Na przyklad z tych, co podalem powyzej.Myślę, że warto chodzić do szkoły, gdyz mozna zdobyc wielką wiedze ktora przyda sie w zyciu. Dzieki tej wiedzy mozesz zdobyc zawod.W turniejach telewizyjnych typu Milionerzy bedziesz tryskal wiedza ;Szkoła jest miejscem, do którego uczęszczają osoby od 7 do 18-tego roku życia. Tam można poszerzyć wiedzę, jak również spotkać się ze znajomymi. Następnym argumentem jest fakt, że rozwijamy swoje zainteresowania. Poza lekcjami uczniowie mogą uczęszczać na koła zainteresowania. W mojej szkole jest : koło plastyczne, historyczne, i wiele innych. Oprócz zajęć w klasach są również zajęcia fizyczne, czyli tzw. SKS - y. Można zapisać się na koszykówkę, siatkówkę, jak i aerobik. Na zajęciach tego typu można odkryć swoje zdolności. Nie tylko sportowe, ale muzyczne i plastyczne.Kolejnym argumentem jest możliwość poznania nowych ludzi. Gdy idziemy pierwszy raz do szkołu warto jest zapoznać się z nowymi kolegami i koleżankami.Poznać się bliżej.Uczy to nas "zgrania" i zdobywania przyjaciół.Moim zdaniem warto chodzić do szkoły pozieważ uczymy sie do przyszłego zawodu oraz nie marnujemy wolnego czasu.