PROSTE ZADANIE.!

Napisz Którego nauczyciela wolisz, takiego który groźnie krzyczy i wymaga wiedzy czy luzaka, który pozwala ściągać na kartkówkach oraz Co jest najważniejsze u nauczyciela


Moim wyborem jest nauczyciel który groźnie krzyczy. proszę o zrobienie tego zadania.

3

Odpowiedzi

2010-04-15T19:42:12+02:00
Cięzki wybór, ale spróbuję ;d
Moim zdaniem o wiele lepszym nauczycielem jest taki, który potrafi utrzymać dyscyplinę w klasie, ale i czegoś nauczyć, niż taki który jest dla ucznia kumplem, ale też oprócz paru żartów nie wnosi żadnej wiedzy. Chodzimy do szkoły , żeby się czegoś nauczyć, nie nauczymy się na lekcji, gdzie n-l pozwala nam ściągać, a i tak nic nie umiemy. Moim zdaniem najważniejsze w nauczycielu jest to, żeby umiał nas dobrze czegoś nauczyć, chociaż krzykiem i dużymi wymaganiami. Dzięki niemu kiedyś w przyszłości będziemy bardziej wykształceni od uczniów nauczyciela-przyjaciela.
2010-04-15T19:43:52+02:00
Ja wybrałam nauczyciela, który groźnie krzyczy, gdyż uważam że nauczyciel stanowczy i wymagający nauczy więcej niż taki który nie wymaga. Nauczyciele wymagając nie robia nam krzywdy.Chcą tylko abysmy się wiele nauczyli. Jesli nauczyciel by nie wymagał i nie motywował nas do pracy napewno bysmy sie nie uczyli i lekceważyli sobie przedmiot. Zadaniem nauczyciela jest nauczenie uczniów jak najwięcej.
2010-04-15T19:45:16+02:00
Uważam, że oba typy nauczycieli podanych w temacie mają coś w sobie dla każdego typu ucznia. Jednak ja osobiście wolę nauczyciela ,,który groźnie krzyczy i wymaga wiedzy"
Choć na pozór wydaje się to zły wybór uważam, ze nauczyciel powinien być surowy i wymagający wobec uczniów. tylko w ten sposób może nakłonić młodzież do nauki, przygotować do przyszłego życia. Bo co z tego, że nauczyciel robi klasówkę, gdy i tak z góry wiadomo że można na niej swobodnie ściągać? Uzyskujemy tylko dobre oceny, które i tak nie odzwierciedlają naszej wiedzy i powodują o błędnej ocenie własnej osobowości i oszukiwaniu samego siebie. Surowy nauczyciel natomiast umiejetnie i kompetentie przygotowuje uczniów z danej dziedziny. Dzięki temu więcej się potrafi, nawet jeśli czynnikiem motywacyjnym jest strach