Rozmowy sterowane
+tłumaczenia

1. Jesteś na kursie językowym w Wielkiej Brytanii. Zapisujesz się do centrum sportowo-rekreacyjnego
-podaj wszystkie dane potrzebne do wypełnienia karty członkowskiej
-zapytaj o godziny otwarcia i zamknięcia centrum i o możliwość uprawiania różnych sportów
-zapytaj, czy w centrum jest jakaś kawiarnia lub dyskoteka i jak często odbywają się tam dyskoteki

2. W czasie pobytu w Wielkiej Brytanii złamałaś nogę. Przychodzi do Ciebie koleżanka z kursu językowego i pyta o okoliczności wypadku. Opowiedz jej:
-jak doszło do wypadku
-kto Ci pomógł i w jaki sposób
-jak ten wypadek wpłynął na twój tryb życia

3. Twoja przyjaciółka ze Stanów Zjednoczonych chciałaby wyjechać z Tobą na weekendową wycieczkę
-zaproponuj jakieś miejsce, w które moglibyście pojechać
-odrzuć sugestię przenocowania w hotelu i uzasadnij swoją opinię
-zaproponuj kompromisowe rozwiązanie i powiedz, dlaczego uważasz je za lepsze

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-16T21:03:27+02:00
1. I am (imię i nazwisko) I have (wiek) years . I from Poland . itd.:) Możesz tutaj coś tam powymyślać nawet hyhy ;P

-W jakich godzinach można uczęszczać do centrum ? Czy jest możliwość uprawiania różnych sportów na przykład siatkówka lub piłka ręczna ?
-Czy w centrum jest jakaś kawiarnia lub też dyskoteka ? Jak często odbywają się tam imprezy ?

- What hours is it possible to attend the centre in? Whether there is a possibility of practising different sports for example the volleyball or the handball?
- Are there some café or a disco in the centre? How often there are parties held?

2.
-Więc .. Gdy grałam z przyjaciółmi w piłkę nożną , podbiegłam do koleżanki aby jej ją odebrać w tej chwili poślizgnęłam się i upadłam . Nie mogłam wstać , bo bardzo bolała mi noga . Nie mogłam nią ruszać .
-Moja koleżanka Maria zaczęła mnie uspokajać i powiedziała że nie mogę się ruszać , wtedy Basia zadzwoniła po pogotowie. Były cały czas przy mnie , i to mnie trzymało na duchu .
-Teraz staram się uważać, i już nie jestem taka zachłanna . Postanowiłam dalej uprawiać sport , ale ostrożniej i z umiarem .

- So.. When I played football with friends, I ran up to the friend in order to get it back from her at the moment I slipped and I fell down. I could not get up, because very much for me a leg ached. I could not move it.
- my friend Maria started calming me and she said I could not move, then the Basia called for the emergency service. They were all the time by me, and what's more held me on the ghost.
- now I am trying to more attention , and I am not so greedy. I decided farther to practise sport, but more cautiously and in moderation.

3.
- Myślę , że moglibyśmy jechać na plażę , bo dni są bardzo upalne. Opaliłybyśmy się . I uważam że to dobra okazja aby zwiedzić tamtejsze okolice.
- To zły pomysł , nocleg w hotelu będzie drogi , nie stać nas na takie wygody.
- Hmm .. Myślę że mogłybyśmy przenocować u babki mojej koleżanki . Zaoszczędziłybyśmy na pieniądzach . To bardzo miła pani na pewno nasz przyjmie . Co Ty na to ?

- I think that we could go to the beach, because days are very hot. We would sunbathe. And I think that it is a good chance to tour local neighbourhoods.
- It is a bad idea, the hotel accommodation will be expensive, we cannot afford such amenities.
-Hmm.. I think that we could stay the night at the grandmother of my friend. We would cut back on money. It is a very nice woman she will accept us . What do you say?

Mam nadzieję , że pomogłam choć trochę :)