Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T15:58:18+01:00
Msc.data
Droga/i ...
Na początku listu serdecznie cie pozdrawiam . Wtym liście chciałabym/łbym Cię zachecic do chodzenia na msze św. jest ona bardzo potrzebna aby zblizyć się do boga. mozesz takze pomodlic sie o twoich bliskich aby byli zdrowi albo o dobre oceny lub o obojętnie jaką prośbe na mszy jest bardzo ważne kazanie wygłaszane przez księdza mówi ono o zyciu pana jezusa ktore nawiazuje do zycia codziennego . Msza wzmacnia człowieka a bez niej słabnie duchowo i zaczyna grzeszyć . W kosciele morzesz się wyciszyć pomyślec nad sobą i rozważyć swoje zachowanie . A takze aby spotkać sie z innymi ludzmi i razem z innymi w jednej wspolnocie sie modlić.Morzesz takze podziękować bogu za obojętnie co.
Gorąco cie pozdrawiam opamiętaj chodzenie do kościoła ot nie strata czasu . Polecam ; D dostałam 5-
1 1 1
2009-11-05T17:06:46+01:00
CZEŚĆ np. KASIU !

W moim liście chciała bym opisać czym jest dla mnie eucharystia i msza święta . Chciała bym cie również zachęcić o chodzenie razem zemną do kościoła to naprawdę coś fajnego ! :)
a więc pamiętam doskonale okres drugiej klasy szkoły podstawowej, kiedy razem z moimi rówieśnikami przygotowywałam się do Pierwszej Komunii Świętej. Często z zainteresowaniem słuchałam wspomnień mamy i babci o tym jak przeżywały moment, w którym "pierwszy raz zaprosiły Jezusa do serca". Szczerze mówiąc, zazdrościłam im trochę tego uczucia, ponieważ jeszcze nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważna jest dla mnie ta chwila. Od tamtego czasu jednak wiele się zmieniło.

Mając osiemnaście lat zaczynam rozumieć istotę komunii świętej. To niesamowite, że ktoś o imieniu Jezus ponad dwa tysiące lat temu zdecydował się umrzeć na krzyżu za ludzkie grzechy, między innymi moje, byśmy mogli wszyscy dostąpić zbawienia. I chociaż nie zawsze mam chęć czy siły pójść na Mszę św., to jednak wiem, że jeśli tego nie zrobię to stracę coś dla siebie bardzo ważnego zarówno Boże Słowo, wspaniały "poradnik życia" rozwiewający wszelkie moje wątpliwości jak i Eucharystię "akumulator" siły, odwagi i życia prawdziwego chrześcijanina.
POZDRAWIAM :*
np. Sonia ...