Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T16:31:27+01:00
Pestka-Dziewczyna podobała się chłopakom, którzy twierdzili, że Pestka ma ładne oczy i nos. Jej włosy były koloru brązowego, a siatkówki miała szare.
Była odważna i pewna siebie. Wiedziała, że nikt jej nie podskoczy. Jej kontakty z mamą układały się dosyc dobrze. Uważała, że podoba się Zenkowi, ale doznała zawodu. Zazdrościła Uli z powodu tego chłopaka. Była gotowa na każde poświęcenie i pomoc dla przyjaciół. Chciała byc taka jak chłopacy.

Urszula Zalewska była bardzo delikatną, skrytą, małomówną i nieśmiałą osobą, nie lubiała się zwierzać nawet ptzyjaciółce. Dziewczyna zawsze potrafiła udzielić komuś pomocy, lub chociaż poradzić. Była barzdo uczciwą dziewczyną , oddała pieniądze przekupce, którą wzceśniej okradł Zenek. Potrafiła odróżnić dobre od złych rzeczy, nie dała namówić się bardzo zamyśleć, co przyspażyło jej nieraz kłopotów. Dziewczyna podporządkowała się innym, jeżeli Pestka coś postanowiła, Ula zawsze ją popierała.

Sama tak napisalam i mialam dobrze ;)
8 3 8
2009-11-05T16:33:08+01:00

Urszula Zalewska przez długi czas, po śmierci matki mieszkała u swoich ciotek. Miała wielki żal do ojca, gdy powtórnie się ożenił i nie wziął jej do siebie. Dopiero, gdy nadeszły wakacje, ojciec zaproponował jej, by z nim zamieszkała.
Dziewczynka ma zgrabną, smukłą, sylwetkę. Jej oczy są bardzo ładne, podobnie jak włosy, lecz Ula nie lubiła komplementów na swój temat.
Panienka jest wrażliwa, skryta, małomówna oraz nieśmiała. Nikomu się nie zwierzała ze swoich uczuć, ponieważ próba wyjawienia tajemnicy Pestce skończyła się niepowodzeniem. Jej przyjaciółka, zamiast wysłuchać, co ona ma do powiedzenia myślała tylko o sobie i szybko zmieniała temat. Dopiero później Ubyszówna zrozumiała swój błąd.
Dzięki swojemu urokowi osobistemu i delikatności spodobała się Zenkowi Wójcikowi – tytułowemu bohaterowi książki pt. „Ten obcy”. Dzięki temu chłopiec napisał do niej list, w którym wyjaśnił jej, dlaczego musi znaleźć wujka oraz co do niej czuje.
Bohaterka jest dobrą i opiekuńczą osobą, świadczy o tym jej zainteresowanie losem i opiekuńczością wobec Dunaja. Ula bardzo lubiła zwierzęta, a gdy znalazła psa pierwsza zdecydowała się nim zaopiekować i go dokarmiać.
Ta 13-letnia dziewczynka wiele już w życiu przeszła. Nie dawno pogodziła się z ojcem i zaprzyjaźniła z Pestką.
Uważam, że Urszula Zalewska jest miła i mądra. Chciałabym kiedyś poznać taką postać, jak ona.


Pestka Ubyszówna miała około 13 lat.Pochodziła z kochającej się rodziny. Do Olszyn przyjechała na wakacje razem z matką.
Bohaterka była wysoka i szczupła. Miała szare oczy i czarne,puszyste włosy. Dziewczynka była człowiekiem energicznym, aktywnym i ruchliwym. Była gadatliwa. Pestkabyła wysportowana. Była najlepszą pływaczką w klasie. Lubiła się bic. Była wzburzona, kiedy nie mogła uczestniczyć w bujce z Wiktorem. Pestka była osobą, na której można było polegać, jak wtedy, gdy Julek poprosił ją, żeby pożyczyła mu jej zegarek, aby dostać rower od Edzia. Dziewczyna należała do osób ambitnych. Bohaterka byłaosobą pogodną i wesołą. Ula myślała, że "do niej wszyscy się uśmiechają". Pestka była zazdrosna o to, że Zenek był zakochany w Uli.
Uważam, że Pestka była sympatyczną i dynamiczną dziewczyną, o stanowczym charakterze, ponieważ umiała bronić swojego zdania i była nieustępliwa.
3 4 3