Odpowiedzi

2009-11-05T16:46:59+01:00
Jezus - człowiek który zmienił świat dokonał tyle co przeciętny człowiek nigdy nie dokona dał bezdomnym dom głodnym jedzenie nagich przyodział trędowatych uleczył był człowiekiem a raczej bogiem dobrym szlachetnym madrym.
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T16:49:31+01:00
Mateusz Lewi
mię Mateusz pochodzi od hebrajskiego imienia Mattaj lub Mattanja, co oznacza „dar Jahwe".Mateusz pochodził z Galilei. Był poborcą ceł i podatków w Kafarnaum, jednym z większych handlowych miasteczek nad jeziorem Genezaret Celnicy byli także uważani za żądnych zysku i nieuczciwie czerpiących korzyści z zajmowanego stanowiska. Uważano ich za grzeszników i traktowano jak pogan.
Mateusz napisał Ewangelię dla wyznawców judaizmu oraz dla chrześcijan, którzy nawrócili się z judaizmu. Myślą przewodnią jego Ewangelii jest: w osobie, życiu, czynach i nauce Jezusa spełniły się wszystkie proroctwa mesjańskie Starego Testamentu, Jezus jest więc Mesjaszem, a założony przez Niego Kościół to prawdziwe królestwo mesjańskie.
Mateusz Ewangelista jest czczony jako święty zarówno przez katolicyzm, jak i prawosławie. Jego święto jest obchodzone 21 września w katolicyzmie i 16 listopada w prawosławiu.


Wybrałem te imie poniewaz Mateusz jako chyba jedyny napisal ewangelie do dwoch religi i jako chyba jedyny jest czczony jako swiety w dwoch religiach
1 5 1
2009-11-05T17:26:25+01:00
Wybrałam Maryję, ponieważ jest Ona osobą godna podziwu. Była matką Jezusa i bardzo go kochała, wierzyła w Boga i modliła się za wszystkich. Bardzo cierpiała, gdy Jej syn umierał na krzyżu za nasze grzechy.