Odpowiedzi

2009-11-05T17:04:39+01:00
2009-11-05T17:09:10+01:00
B) Najlepiej wtedy, gdy rozebrane, stojąc na wyprostowanych nogach, zrobi skłon do przodu, dotykając palcami podłogi.
C) Należy zapewnić dzieciom i młodzieży dzienne spożycie wapnia w ilościach zależnych od wieku: 0-0,5 roku - 400 mg/dobę, 0,5 -1 roku - 600 mg/dobę, 1-3 lat - 800-1000 mg/dobę, 4-9 lat - 800 mg/dobę, 10-18 lat - 1200 mg/dobę.
D)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T18:01:39+01:00
A)kifoza i lordoza
W przypadku kifozy i lordozy stosuje się gorsety,gimnastykę korekcyjną lub fizykoterapię.Czasami potrzebny jest zabieg chirurgiczny.
b)Skolioza
po rozpoznaniu tej dolegliwości niezbędna jest stała opieka ortopedy.Można ją wyleczyć regularnymi ćwiczeniami ortopedycznymi(gimnastyka korekcyjna).Jednak gdy skrzywienie jest bardzo duże,lub pogłębia się,wtedy koniecznie trzeba nosić specjalny gorset.Jeśli nie przyniesie to zadowalających efektów nie wyklucza się zabiegu chirurgicznego.
c)krzywica
Jest to choroba występująca u malutkich dzieci pomiędzy 2 miesiącem a 3 rokiem życia.Jest to bardzo rzadka dolegliwości dzięki prawidłowej opiece lekarza pediatry.Zapobiegać jej można przez doustne podawanie witaminy D3.
d)płaskostopie
Leczeniem zajmuje się ortopeda.Polega ono na noszeniu wkładek korekcyjnych,lub noszeniu obuwia ortopedycznego.Może być to też gimnastyka stóp.W najgorszych przypadkach stosuje się zabiegi operacyjne.
e)koślawość i szpotawość.
W przypadku koślawości kolan nie wolno długo chodzić ani stać w rozkroku,jak najwięcej powinno się siedzieć po turecku(tzw. siad skrzyżny).Konieczna jest też redukcja nadwagi,jeśli oczywiście jest.Zalecana jest gimnastyka korekcyjna,pływanie kraulem,terapia manualna,jazda rowerem.
Natomiast w wypadku szpotawości kolan nie wolno wykonywać czynności obciążających i zbytnio męczących w pozycji stojącej.W przeciwieństwie do koślawości siad po turecku jest zabroniony.Zaleca się gimnastykę korekcyjną,łyżwiarstwo,masaż klasyczny,jazda na nartach ale tylko techniką kątową.
f) Osteoporoza(domyślam się,że o tą nazwę Ci chodziło,bo nie ma czegoś takiego jak ostepoza)
Należy uzupełniać swój niedobór żywieniowy w postaci:białka,wapnia oraz witaminy D.Ze względy na to,że szczególnie narażone są na nią kobiety w czasie menopauzy zaleca się już przed jej wystąpieniem szczególnie zająć się sportem,chodzi o to by mieć jak najwięcej ruchu by wzmocnić kości i mięśnie,które są odpowiedzialne za postawę.Proces leczenia polega na pobudzaniu,tworzeniu tkanki kostnej i na hamowaniu ubytku kości.W przypadku tego schorzenia podaje się leki.Kobietą po menopauzie podaje się estrogeny jednak nie wolno podawać ich zbyt długo max to 10 lat.A ogólnie są to biosfoniany (np.kwas zoledronowy),preparaty wapnia oraz witaminy D.