Odpowiedzi

2011-07-14T16:35:41+02:00

Myślę, że warto jest uważać na lekcjach języka polskiego. Jest wiele argumentów przemawiających za tym, ale postaram się przytoczyć najważniejsze.

 

Z lekcji możemy dużo wiedzy wynieść, uważne słuchanie nauczyciela i czynny udział w niej  może przyczynić się do dobrej oceny z klasówki czy sprawdzianu.

 

Na tych lekcjach z pewnością poruszane są tematy związane z naszym krajem i ojczyzną. Omawiane są też elementy z historii, np. jakie wspomnienia mają ludzie z II wojny światowej. Jednak niestety niektórzy uważają takie tematy za bezsensowne, nudne. A za lat kilka, kilkanaście mogą uświadomić sobie, że przez ,,olewanie'' stracili poczucie prawdziwych wartości. Tak, przedmiot ten uczy nas w pewien sposób miłosci do ojczyzny, poznajemy przecież tylu sławnych poetów, omawiamy tyle tematów związanych z literaturą...

 Podczas czynnego uczestnictwa  w lekcji języka polskiego poprzez wypowiadanie się na dany temat, możemy nabyć poprawność językową, rozwinąć swoje horyzonty myślowe.

 

Podsumowując uważam ten przedmiot za ciekawy i godny choć trochę uwagi. Miejmy szacunek do tego przedmiotu, do swojej ojczyzny i języka.

5 4 5