Odpowiedzi

2009-11-06T16:27:14+01:00
Fragment piosenki Czeslawa Niemena mowi o wierze w to, ze mimo calego zla na swiecie sa jednak jeszcze ludzie "dobrej woli". Sa to osoby gotowe poswiecic sie dla innych, nawet wlasnym kosztem. Takich osob jest niestety niewiele. Wiekszosci ludzi nie interesuja problemy innych. Wola sie trzymac z daleka by tylko nie mieszac sie w ich klopoty by samemu nie miec pozniej problemow, chociaz rzeczywiscie mogliby pomoc. Niektorzy jednak potrafia bezinteresownie poswiecic sie dla innych. Gdyby tych osob bylo wiecej swiat na pewno bylby lepszy. Czeslaw Niemen spiewa: "i mocno wierzę w to,że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim". Ma on racje poniewaz takie osoby powinny byc przykladem dla spoleczenstwa. Dzieki tym wlasnie osoba mozemy jeszcze mowic o dobroci na swiecie.

tylko tyle udalo mi sie wymyslic, ale mam nadzieje, ze chociaz to na cos sie przyda;)
2009-11-06T17:36:48+01:00
Możesz napisac o tych wszystkich ludziach,którzy ci pomogli i dalej pomagają.Napisz, że tak naprawdę przyjaciół poznaje się w biedzie.Że każdy człowiek ma swoje dobro, nawet jeśli jest gdzieś głęboko ukryte...
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T17:47:57+01:00
"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to,że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim"
Sądzę, że autor tego tekstu, Czesław Niemen, chciał przekazać światu, że wielu jest jeszcze ludzi, którzy są bezinteresowni. Świat pokazywane przez media często bywa brutalny, pełny przemocy, chciwości. Pełny ludzi chcących jak najlepiej tylko dla samych siebie, troszczących się o własne dobro. Dzisiejszy świat jest okrutny i bezwzględny. W wiadomościach przeważają informacje o wojnach, zamachach terrorystycznych i kłótniach polityków. Te wszystkie rzeczy mogą doprowadzić ten świat do ruiny, bronie nuklearne stosowane przez zamachowców mogą zniszczyć Ziemie. Sądzę, że Niemen wierzył w ludzi. Chciał nam przekazać, że to, co oglądamy w telewizji i to, z czym spotykamy się na co dzień, nie jest jedynym sposobem życia. Wiele osób pragnie pomagać innym, chce zmienić swoje życie na lepsze. Ludzie powinni wierzyć w to, że można stać się dobrym człowiekiem, pomagającym innym ludziom bez powodu, dla potrzeby sumienia. Świat istnieje nadal właśnie dzięki takim ludziom, których powinno być więcej niż tych złych.