Wypracowanie na temat : Rola pięniezdy z życiu człowieka.

Uwagi do tego zadania:
- Wypracowanie muśi mieć 3 akapity
- We wstępie opisujemy utwór Dickensa ( Opowieśc wigilijna). 3-4 zdania
- W rozwinięciu podajemy jaką role odgrywa pieniądz we współczesnym swiecie 8-10 zdań
- W zakończeniu przedstawiamy własną opinie na temat pieniędzy 3-4 zdania


A oto inne definicje słowa "pięniądz" : środki finansowe, majątek zarobek, dobra materialne. Podałem je dlatego bo nie mamy w kółko powtrzać słowa "pięniadz"

A i zwracajcie uwage na przecinki i ortografie gdyż nauczycielka jest na to uczulona

Prosiłabym żeby zadanie zrobić na niedziele.

2

Odpowiedzi

2009-11-05T18:19:08+01:00
Możemy prównac opowieść wigilijnąej przychodzi do Ebenezera duch Marleya, współpracownika, który zmarł siedem lat wcześniej. Za swoje skąpstwo został skazany na wieczną tułaczkę. Przestrzega Scrooge’a, że jeśli się nie poprawi, to skończy tak samo. Tak samo jak Marley będzie musiał przez wieczność wlec za sobą ciężki łańcuch wykonany z ksiąg, kluczy i sakiewek pełnych pieniędzy, które już teraz mu się nie przydadzą.
Żyjemy w świecie , w którym pieniądze odkrywają bardzo ważną role.Uważam,że niektórzy niezdają sobie sprawy z tego , że nie tylko bogactwo przynosi nam szczęście. Są bardzo ważne lecz gdy bendziemy mjeli dobra materialne to nie spodkamy tej żąnej osoby w życiu , z kturą chcemy spędzić reszte życia .I tego jedynego przyjeciela gdyż jest takie przysłowie ,że,,awdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie.
Moja opinia na temat pieniędy jest taka :uważam ,ze pieniadze sa wazne w zyciu ale musimy sie starac ze by sie nie wyrozniac z grona znajomych .

1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-05T19:40:44+01:00
W opowieści wigilijnej mamy dany przykład, gdzie Dickens pisze, że tam na święta szkoda było innym wydawać pieniądze..szkoda było dać kilka groszy na biednych, na małego chłopca na wózku i na innych, którzy nie mieli nic.
Pieniądze odgrywają ogromną role w życiu człowieka. Dzięki nim można ulepszyć sobie życie , a dokładniej dzięki warunkom jakim one nam zapewniają. Teraz w XXI wieku ludzie nie wyobrażają sobie bez nich życia, a to pierwszy błąd !
Moje zdanie jest proste. Człowiek jest bardziej szczęśliwy gdy nie ma nic, niż ma za dużo.

;) P r o s z ę .
1 5 1