Odpowiedzi

2009-11-05T18:18:13+01:00
'' płace''
Ostatnio Polskę dopadł kryzys gospodarczy . Polscy pracodawcy coraz mniej płacą naszym rodakom . Zdarzają się przypadki ''wyrzucania'' z pracy ludzi starszych jak i kobiet w ciąży . Co możemy zrobić?
należy zacisnąć pasa i dzielnie czekać .
Jednakże jesteśmy jedynym krajem , który świetnie radzi sobie z kryzysem. Damy Radę!
2009-11-05T18:19:20+01:00
Mowa na temat zycia szczesliwego ( wg. przekonan Epikura)
Zyvie szczesliwe to zycie nasycone radoscia i przyjemnosciami. Moj nauczyciel uwaza, ze do szcescia wystarcza brak cierpien fizycznych i brak niepokojow duszy. przyjemnosc wg. Epikura to poczatek i cel naszego zycia. wiec dlaczego zadereczamy sie setkami zupelnie niepotrzebnych spraw? Zyjemy pelnia zycia kiedy cieszymy sie tym co przynosi nam kazdy dzien. Szczesciem powinno dla nas byc wszystko to co udalo nam sie posiasc przez zycie. waysztko to co nas otacza. Usmiechnieci ludzie, bawiace sie dzieci. ale dlaczego nie potrafimy sie prawdziwie cieszyc? Byc moze kazdy z was nie potrafi sie cieszyc tym wszystkimbo mecza go mysli o smierci? Moi drodzy niewarto zadreczac sie czyms co nas nie dotyczy kiedy zyjemy a co pojawia sie dopiero gdy nas tu nie ma ? Tu na ziemi jestesmy tylko krotka chwile wiec chocby dlatego powinnismy w pelni korzystac z zycia i radowac sie tym co niesie los.
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-05T18:25:00+01:00
Wysoki Sądzie, drodzy Obywatele, szanowna Ławo przysięgłych. Stoję tutaj przed Wami wszystkimi, by wygłosić mowę obrończą w sprawie Antygony. Została ona posądzona o pochowanie swego brata niezgodnie z prawem Kreona. Moim zadaniem ale i obowiązkiem jest oczyszczenie ją z wszelakich zarzutów. Mam nadzieję, że dzięki logicznym argumentom, uda mi się tego dokonać.
Szanowni Słuchacze. Zanim odważę się przedstawić jakiekolwiek dowody potwierdzające niewinność Antygony, przypomnijmy sobie pokrótce jej żywot. Kobieta ta jest córką wywodzącą się z kazirodczego związku Jokasty i Edypa. Ma siostrę Ismenę oraz dwóch braci poległych w wyniku bratobójczej walki. Król Kreon chcąc być władcą sprawiedliwym, zabrania pochówku jednego z braci. Antygona staje przed trudnym wyborem pomiędzy dwoma racjami, z których obie są równoważne i jednocześnie sprzeczne ze sobą. Myślę, iż każdy z nas stawał przed takim wyborem.
Antygona udowodniła nam, że do końca powinniśmy być wierni swoim przekonaniom, bez względu na konsekwencje. Jej posta jest swoistym przykładem postaci życiowej dającej spokój i harmonię. Jak wszyscy zauważyliśmy, więzy rodzinne pełnią niezwykle ważną rolę w jej życiu. Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu, czuje się zobowiązana do pochowania zwłok Polinejkesa. Jakiż los spotka tego biedaczynę, jeśli nie zostanie mu urządzony godny pochówek?
Tak więc moi Drodzy, mając to na uwadze, osądźmy sprawiedliwie, co słuszne. Jestem przeświadczona, że mój stosunek do sprawy pokrywa się z poglądami i czynami Antygony. Jej decyzja jest w pełni uzasadniona i uważam Antygonę za niewinną!