POLECENIE!
Wybierz 2 epitety, 1 porównanie, 2 metafory i okresl ich funkcje..
To wazneee! POMOCY!!! ...


epitety- "długie godziny" , "skrwawione palce" , "w malinowym chruśniaku"
porownania- " bąk złośnik huczał basem, jakby straszył kwiaty"
metafory- " owoce przepełnione wonią twego ciała" , "maliny narzedziem pieszczoty " , " palce miałaś na oślep skrwawione ich sokiem"masz podane srodki artystyczne... wiec prosze o rozwiazanie... określcie fukncje wybranych srodkow! waznee...


PROSZE O POMOC!

1

Odpowiedzi

2009-11-05T18:35:59+01:00
Epitety- "długie godziny" , "skrwawione palce" , "w malinowym chruśniaku"
porownania- " bąk złośnik huczał basem, jakby straszył kwiaty"
metafory- " owoce przepełnione wonią twego ciała" , "maliny narzedziem pieszczoty " , " palce miałaś na oślep skrwawione ich sokiem"

"długie godziny" - Epitet ma za zadanie przyciągniecie uwagi czytającego do dłuższego okresu czasu. Podmiot liryczny mógł mieć na myśli czas, który nie pogadania, jest leniwy i cały do wykorzystania dla nas.
"skrwawione palce"- Mówiąc "skrwawione palce" autor ma na myśli ręce ubrudzone sokiem z malin, który może wygladać jak krew.
"bąk złośnik huczał basem, jakby straszył kwiaty"- Porównanie oznacza, że bąk wydobywał z siebie taki huczny dźwięk, tak przerażający, jakby miał tym na celu wystraszyć kogoś. Może to także mieć związek z ciszą, która panowała po jakimś ważnym wydarzeniu.

"Owoce przepełnione wonią twego ciała"- Owoce przynależą do kobiety, która jest adresatem tych słów.

"Maliny narzędziem pieszczoty"- Maliny były pośrednikiem między kochankami, autor podkreśla ich rolę w zbliżeniu dwojga ludzi, bo to właśnie wśród nich miała miesjce sytuacja.
1 5 1