Odpowiedzi

2009-11-05T20:09:27+01:00
Wieczne życie może być marzeniem, owszem, ale za życia. Można żyć szczęśliwie, ale nieskończoności nigdy się nie uzyska. Jednak, wieczność możemy uzyskać po śmierci. Być może i jest to 'życie po życiu', ale jednakże jest ono na czas nieokreślony. Wydaje mi się, iż osoby, które mogą być ZAWSZE, nie będą szczęśliwe. Bycie samotnym, bez rodziny (która tak czy siak umrze), bez ukochanej osoby przy boku spowoduje więcej smutku niż szczęścia. Poza tym zniknie urok świata. Gdy będziemy przechodzić 50- dziesiąty raz obok tego samego miejsca, czy nie stwierdzimy, iż jest brzydkie ? Lub znów jadąc do Francji, Włoch czy Hiszpanii będzie wydawało nam się to zupełnie bezsensownym czynem.
Również kiedyś skończą się pieniądze. Ludzie, którzy wygrali dużą kwotę w jakiejś kumulacji, cieszą się, bo wiedzą, że przez kilkanaście lat ich życie materialne jest bezpieczne. Co jednak, gdy daną nagrodę wygra osoba 'nieśmiertelna' ?
Życie krótkie może być o wiele bardziej fascynujące niż życie wieczne. Wystarczy odpowiednio je wykorzystać i cieszyć się każdym urokiem Ziemi.
4 3 4