Odpowiedzi

2009-11-05T20:19:25+01:00
Ponieważ Bóg jest miłością, dlatego chce się dzielić swoim istnieniem z innymi istotami. Choć bez wątpienia chce On uszczęśliwić istnieniem jak najwięcej istot, nie stwarza np. na ziemi nieskończenie wielu ludzi, gdyż nasz glob może zapewnić przetrwanie tylko jakiejś określonej liczbie osób. Podobnie ma być z miłością rodzicielską. Autentyczna miłość rodziców powinna pragnąć powołać do życia jak najwięcej dzieci. To pragnienie musi być jednak hamowane realnymi możliwościami, czyli odpowiedzialnością za przekazane życie. Rodzice, bowiem mają nie tylko przekazać życie, ale też zatroszczyć się o prawidłowy rozwój zrodzonych dzieci. Muszą, zatem rozważać, jaka ilość dzieci ten prawidłowy rozwój zapewni. Rozumna miłość ma być fundamentem planowania rodziny. Zastanawiając się nad liczbą dzieci, rodzice powinni rozważać nie tylko same czynniki ekonomiczne. Do pełnego rozwoju i szczęścia dziecko potrzebuje nie tylko ładnego ubranka, licznych zabawek, ale przede wszystkim miłości rodzicielskiej, ich obecności oraz towarzystwa kochającego je rodzeństwa. Darowanie przez rodziców dziecku rodzeństwa przewyższa luksus ekonomiczny, zmniejsza poczucie osamotnienia, zwłaszcza w późniejszym wieku, kiedy rodzice odejdą z tego świata. Tak, więc odpowiedzialne rodzicielstwo jest rozumną troską o rozwój i los powołanych do istnienia dzieci.
20 2 20
2009-11-05T20:20:56+01:00
Troska Boga o ludzi polega na tym że Bóg toszczy się o nas i dba o nasze bezpieczeństwo.Dzięki niemu istniejemy i gdyby nie on to by pewnie panował haos a ludzie byliby niewierzący.
12 3 12
2009-11-05T20:23:40+01:00
Troska Boga do ludzi polega na tym że Bóg opiekuje się nami chociaż Ewa w raju nie posluchala sie Boga i dlatego Bog wypedzil adama i ewe z raju a teraz gdy jestesmy przeciez i ich dziecmi i Boga dziecmi Bóg nie zostawil nas samym sobie tylko sie nami opiekuje
10 3 10