Odpowiedzi

2009-11-05T22:35:20+01:00
Napisz, że Antygona kierowała się miłością do brata, była jedna [jako osoba], i kierowała się rozumiem, a Kreon był państwem.
Napisz też, że twoim zdaniem Antygona miała rację, ponieważ chciała pochować brata, jak to się kiedyś robiło. Kreon uznał jej to za złe i skazał ją na śmierć. Po jej śmierci, jej narzeczony też się zabił, a następnie matka narzeczonego. ;)


PS. Może Ci to coś pomoże. Życzę szczęścia! :)
9 2 9
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T00:18:02+01:00
Możesz napisac że Antygona kierowała sie miłością do brata i przestrzegała praw boskich , ktore sa najważniejsze.Uważała ona że pochowek brata to jej powinnośc i obowiązek.Jej zdaniem po śmierci wszyscy są sobie rowni i maja jednakowe prawa "A jednak Hades pożąda praw rownych".Kreon - władca Teb a zarazem brat Jokasty , matki Antygony , uważa że nawet po smierci wrog pozostaje wrogiem "Wrog i po śmierci nie bedzie mi druhem". Nie chciał pochowac Polinika ponieważ chciał byc władcą sprawiedliwym . "Dzielnemu rownośc ze zlym nie przystoi" - chciał przez to powiedziec , że Polinejkes był zdrajcą i nie należy mu sie pogżeb taki jak Eteoklesowi - obrońcy grodu.
P.S.sory za błedy i mam nadzieje że pomogłam :)
15 3 15