Napisz wypracowanie z jednego wybranego tematu:
1. Uczestniczyłam w dziadach...
wyobraź sobie że byłaś/eś świadkiem tajemnego obrzędu dziadów w kaplicy jako wysłannik miejscowej gazety.Zrelakcjonuj przebieg w formie sprawozdania.Pamiętaj aby podać okoliczności wydarzenia i opisać przebieg, wykorzystaj swojej relakcji motto.
2. "Ciemno wszędzie, gucho wszędzie, co to bedzie, co to będzie?-słowo chóru z drugiej cz. Dziadów, uczyń mottem opowiadania twórczego.
3.Czy ludowe nakazy moralne w 2 cz. Dziadów sa nadal aktualne.Uzasadnij swoje zdanie, przywołując przykłady z czasów nam współczesnych.
4.przeczytałem/am ostatnio list od koleżanki/kolegi. Podziel sie swojimi reflekcjami(przeżyciami) na temat A.Mickiewicza.

1

Odpowiedzi

2009-11-06T13:50:42+01:00
1. Jestem świadkiem tajemnego obrzędu dziadów w kaplicy jako wysłannik miejscowej gazety.
W opowieści ''Kruka i Sowy '' Pan Wioski nie był człowiekiem o dobrym sercu . Kruk opowiadał o tym jak kiedyś bardzo głodował i wkradł się do ogrodu Pana aby zerwać owoce . Gdy Pan to zobaczył to kazał go schłostać. Niestety umarł i zmienił się w kruka , a z opowieści Sowy wynika , że była ona osobą biedną , jej mąż umarł , córkę zabrano do dworka , matka chora w chacie leżała , a ona w chłodzie z dzieckiem stała przy bramie pana i o pomoc błagała . Pan jednak kazał ją wygnać. Szukając schronienia zamarzła z dzieckiem na drodze .
Uważam , że Pan Wioski był bardzo samolubnym ,okrutnym i chciwym człowiekiem . Nie zasłużył na dobre życie po śmierci.

MAM NADZIEJE , ŻE POMOGŁAM Na TO TYLKO ZNAM ODPOWIEDŹ TO JEST DOBRZE BO MIAŁAM TO W 1 klasie POZDRAWIAM :)
4 1 4