Wybierz temat do którego sporządzisz dokładny plan, a następnie napisz rozprawkę!!!!!

a)"Kto nie czyta, przeżyje tylko swoje życie, czytając przezyje więcej". Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Odpowiedż uzasadnij, odwołując sie do swoich doświadczeń czytelniczych.

b)Leonid Teliga udowodnił,ż "jesli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dązy, laur zwycięzcy musi do nas należeć:. Uzasadnij słuszność tego stwierdzenia, odwołując się di innej wybitnej postaci współczesnej, historycznej lub literackiej.

c)"Warto jest poznawać dorobek naszych przodków". Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do tej opini. Odwołaj sie do trzech przypadków osiągnięć cywilizacyjnych.

d)napisz rozprawkę, w której uzasadnisz, że "śmiech niekiedy może być nauką". Odwołaj się do przykładów z literatury lub filmu, ewentualnie obu tych dziedzin.

PROSZE NA PONIEDZIAŁEK!!!!!;*** z góry dziękuję

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T16:10:39+01:00
B)Jeśli się naprawdę czegoś pragnie , jeśli się do tego dąży, laur zwycięscy musi należeć do nas. Pragnę te słowa przytoczyć do historii Odyseusza.
Odyseusz 20 lat spędził poza domem. Odyseusz 10 lat spędził na wojnie, a następne 10 lat jego życia to była tułaczka. Odys pragną wrócić do swego domu, do Itaki. Niestety bóg mórz ukarał go za to że zranił jego syna i ukarał go ciężką wędrówką przez morza. Dotyczyło to tego, że miał na drodze wiele przeszkód np. wyspa syren, wyspa czarodziejki Kirke. Odyseusz miał długą drogę do domu, im był bliżej tym bardziej się oddalał. Wkońcu Odys dotarł do swej Itaki i do żony Penelopy, która czekała na niego wraz z ich synem. Jeśli się chce czegoś dokonać trzeba o to walczyć, starać się aby wyszło, a nie poddawać się. Odyseusz się nie poddał, wytrwał do samego końca.Jeśli się naprawde czegoś chce, jeśli się do tego dąży zawsze się wygrywa. Tylko trzeba sobie postawić cel, do którego będziemy dążyć.
1 5 1