Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T14:49:50+01:00
-patrole niemieckie,
-godzina policynan,
-przesłuchania, łapanki, szpiegowanie,
-tramwaje, sklepy, lokale, przeznaczone dla Niemców,
-problemy ze zdobywaniem żywności,
-trudne warunki materialne,
-zamykanie polskich szkół , uczelni, teatrów,
-firmy propagandowe(wychwalanie zwycięstw armii niemieckiej)
-podejmowanie działań przeciwko okupantowi(działalnośc rodzaju organizacji podziemnych-Szare Szeregi, wawer, Plan, Mały Sabotaż, AK, zadymionych sal kinowych, kawiarni, napisy na ścianach ośmieszające niemców, wyroki śmierci na wysokich urzędnikach niemieckich, upamiętnianie polskich rocznic narodowych).

Rzeczywistość wojenna w okupowanej Warszawie była okrutna. Zniszczone budynki, łapanki na ulicach, były czymś kompletnie oszałamiającym. Niemieckie siły zbrojne były na tyle bezlitosne, że zabijały nawet bezkarne dzieci. Wywozili ludzi do obozów koncentracyjnych, gdzie zabijano nawet za najmniejszy przekręt. W obronie ojczyzny stawały nawet dzieci i młodzież, która ukończyła szkołe.
122 4 122
Komentarz został usunięty
ja mam na podstawie Kamieni na szaniec. Jak to nie to . to sorry
 
Życie w okupowanej Warszawie było bardzo trudne ponieważ była ona "miastem grozy". Budynki były zniszczone, nie było w nich okien, a zbliżała się zima. Właśnie dlatego chłopcy zagtrudnili się jako szklarze, bo chociaż była to ciężka praca, to była bardzo potrzebna i oni widzieli, że pomagaja ludności Warszawy.
W mieście nie było prądu, wody. Wszędzie były zgliszcza:wprowadzono godzinę policyjną. Niemieccy policjanci patrolowali u