Odpowiedzi

2009-11-06T14:26:53+01:00
1.Pod wpływem ciepła słonecznego powierzchnia mórz i oceanów nieustannie paruje. Woda zmienia stan skupienia i masy pary wodnej mieszają się z powietrzem.

2.Przy dostatecznie dużej wilgotności powietrza następuje skraplanie pary wodnej do postaci małych kropelek, które grupują się w widoczne skupienia chmury.

4.W wyniku ochładzania na niewielkich wysokościach powietrza zawierającego parę wodną powstają mgły. Chmury, niesione wiatrem przemieszczają się nad powierzchnią lądów mórz i oceanów. W określonych warunkach drobniutkie kropelki łączą się ze sobą w większe krople i opadają na ziemię jako deszcz, śnieg lub grad.

5. Ziemia wchłania opady atmosferyczne i gromadzi je w postaci wód gruntowych. W niektórych miejscach wody gruntowe wydostają się na powierzchnię i tak powstają źródła. Z nich biorą początek strumyki, te z kolei łączą się ze sobą w większe strumienie i rzeki, które wpadają do morza lub oceanu. W ten sposób zamyka się obieg wody w przyrodzie. Proces zaczyna się od nowa.

Proszę ;))
4 3 4
2009-11-06T14:27:40+01:00
1.woda spada do ziemi podczas deszczu,
2.ziamia wchłania wode,
3. woda paruje z ziemi i unosi się,
4.woda skrapla się i tworzy chmóry
5.znów pada deszcz
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T14:31:51+01:00
1.Pod wpływem ciepła słonecznego powierzchnia mórz i oceanów nieustannie paruje.
2.Woda zmienia stan skupienia i masy pary wodnej mieszają się z powietrzem.

3.Przy dostatecznie dużej wilgotności powietrza następuje skraplanie pary wodnej do postaci małych kropelek, które grupują się w widoczne skupienia chmury.

4.W wyniku ochładzania na niewielkich wysokościach powietrza zawierającego parę wodną powstają mgły.
5.Chmury, niesione wiatrem przemieszczają się nad powierzchnią lądów mórz i oceanów.
6.W określonych warunkach drobniutkie kropelki łączą się ze sobą w większe krople i opadają na ziemię jako deszcz, śnieg lub grad.

7.Ziemia wchłania opady atmosferyczne i gromadzi je w postaci wód gruntowych.
8. W niektórych miejscach wody gruntowe wydostają się na powierzchnię i tak powstają źródła.
9.Z nich biorą początek strumyki, te z kolei łączą się ze sobą w większe strumienie i rzeki, które wpadają do morza lub oceanu. 10.W ten sposób zamyka się obieg wody w przyrodzie. Proces zaczyna się od nowa.
8 4 8