Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T14:34:13+01:00
Dzieci powstają podczas stosunku seksualnego , dzięki Kobiecie i Mężczyźnie .
1 5 1
2009-11-06T14:36:29+01:00
Ciąża to jeden z najpiękniejszych stanów w życiu kobiety. To czas przeżywania wielu bardzo intensywnych, zróżnicowanych emocji, które przyszła mama zaczyna odczuwać właściwie od chwili, kiedy dowiaduje się, że jest w ciąży. Zastanawia się jak wygląda jej dziecko czy ono na pewno tam jest (może to tylko wzdęcie?). Rozwój dziecka od momentu jego poczęcia ciągle stanowi swego rodzaju tajemnicę dla mam, które co dopiero dowiadują się , że są w ciąży. To, co się dzieje w organizmie przyszłej mamy, można dokładnie zaobserwować dzięki najnowszym osiągnięciom techniki (ultrasonografia, endoskopia), a jednak nadal trudno jest nam uwierzyć, że z dwóch niewielkich komórek może powstać zupełnie nowe życie. Mały i wspaniały człowiek, który z biegiem czasu rośnie i daje mam tyle miłości i uśmiechu na twarzy. Tego wszystkiego nie jest nam wstanie nic zastąpić.
W pierwszych trzech miesiącach
Z milionów "pierników" (plemników) jeden ma szansę na zagnieżdżenie się w jaju. Po kilku godzinach od zapłodnienia komórka jajowa zaczyna się dzielić. Komórka jajowa przechodzi kolejne stadia rozwoju w Macicy. Już po kilku godzinach zapłodniona komórka jajowa dzieli się po raz pierwszy i będzie to robiła jeszcze wielokrotnie. Powstały zarodek wędruje w kierunku macicy, gdzie zagnieżdża się i znajduje połączenie z krwią matki za pomocą malutkich wypustek. Tworzy on codziennie setki nowych komórek. Powstają i rozwijają się kolejne narządy nowego człowieka, Z zarodka powstaje embrion. Już dwudziestego ósmego dnia zaczyna bić-jego serce. Mamy reagują różnie na pierwszy trymestr ciąży. to okres tzw, huśtawki humorów, Z jednej strony radość i niedowierzanie, a z drugiej obawy związane z tym, czy będziemy dobrymi matkami, czy dziecko będzie zdrowe itp.

W drugim miesiącu
Embrion ma już 3 cm długości. Jego serce pompuje codziennie 30 litrów krwi. Można już zaobserwować rączki, nóżki, oczy, nos, uszy, wargi. Powstają chrząstkowe struktury, które później staną się kośćmi. Tworzą się również mięśnie. Jest to również czas, kiedy kobieta najdotkliwiej może odczuwać wszelkiego rodzaju dolegliwości związane z ciążą: mdłości, zawroty głowy, brak tolerancji na określone potrawy, zapachy.

W trzecim miesiącu
Dziecko może już obracać główką, marszczyć czoło, unosić brwi i otwierać usta. Teraz nabiera indywidualnych cech, które odziedziczyło po mamie i tacie wspaniałych rodzicach. Na tym etapie rozwoju można już także ustalić płeć potomka. Niektóre kobiety właśnie w pierwszych trzech miesiącach mają poczucie utraty swojej atrakcyjności, niejednokrotnie pojawia się smutek z powodu konieczności zmiany trybu dotychczasowego życia. Racjonalna strona psychiki mówi, że kobieta ma przygotować ciało do zmiany, ma być odpowiedzialna, przewidująca. Natomiast emocjonalna strona psychiki mówi: "mam w sobie cudowne życie, którego jestem teraz najważniejsza na świecie i co by sie nie działo muszę o nie walczyć". Zdarza się również, że w ciąża jest mało widoczna, a dolegliwości związane z nią są silne, niektóre kobiety nie dowierzają temu, że zostaną mamą, niektóre! wręcz negują swój stan. W tym miesiącu dokonuje się tez większość zabiegów aborcyjnych.
W czwartym miesiącu
Płód waży już około 200 gramów i ma 16 cm długości. Stale pije niewielkie ilości wód płodowych. Ma to wyrobić u niego odruch łykania. Na języku ma już 5000 kubeczków smakowych. Jego skóra pokryta jest delikatnym meszkiem. Dziecko zaczyna ssać. Coraz intensywniejsze ruchy maleństwa to porcja codziennej gimnastyki rozwojowej. Mama czuje ruchy dziecka. Powoli zaczyna widać brzuszek. Przyszła matka zauważa, że zmienia się jej stosunek do świata, dostrzega, że łagodnieje lub wręcz odwrotnie - staje się energiczna.

W piątym miesiącu
Uderzenia serca dziecka są coraz głośniejsze. Malec - ok. 30 cm długości i ok. 500 gramów wagi - może już odróżniać odgłosy. Matka coraz lepiej wyczuwa jego ruchy. Również dziecko reaguje na jej pieszczoty (głaskanie przez brzuch). Na skórze zaczyna się tworzyć ochronna warstwa o konsystencji kremu. Później ułatwi ona poród i zmniejszy porodowy szok termiczny, jakiemu poddany jest każdy noworodek. U mam pojawiają się czasami złe sny związane z porodem czy dzieckiem. Po pewnym czasie przechodzą. Dlatego tez często zdarza się, że ciężarna staje się nieobecna, ma problemy z koncentracją.
W szóstym miesiącu
Dziecko często się porusza. Waży ok. 800 gramów i ma 35 cm wzrostu. Zaciska piąstki, próbuje łapać. Robi fikołki. Ma otwarte oczka. Niemowlęta swoją wiedzę zdobywają dzięki doświadczeniu. Wszystko muszą zobaczyć, dotknąć, spróbować.
Od dziewiątego tygodnia jest już płodem. W tym czasie najlepiej zapewnić kobiecie wiele pozytywnych emocji, pozwala to przyszłej matce na wykorzystywanie w mądry sposób wszystkich emocji: tych przyjemnych (radości, szczęścia, zadowolenia itp,) i tych nieprzyjemnych (złości, smutku, tęsknoty, rozczarowania itp.), Mama ma być szczęśliwa bo kiedy ona jest szczęśliwa to dziecko także.

W siódmym miesiącu
Powoli dobiega końca rozwój dziecka. Teraz jedynie nabiera ono wagi (waży ok. 1000 gramów) i rośnie. Jego narządy są na tyle wykształcone, ze dałoby sobie rade, gdyby doszło do przedwczesnego porodu. Oczywiście z pomocą lekarzy. Mnóstwo emocji pojawia się również z powodu dyskomfortu fizycznego: duży brzuch utrudnia oddychanie, poruszanie, zmianę pozycji.Niezwykle ważna jest w całym okresie przebiegu ciąży możliwość odbywania częstych rozmów z ciężarną na temat jej odczuć, obaw. Szczególnie ważny jest kontakt z ojcem dziecka. Idąc na USG nie zapominajmy zachować na pamiątkę wydruku.
W ósmym miesiącu
Świadomość dziecka kieruje się na odbiór. Skóra dziecka staje się stopniowo różowa. W tym czasie mama zaczyna sie denerwować trochę i jest podekscytowana, kierują nią emocje, które zaczyna odczuwać właściwie od pierwszej chwili, kiedy dowiaduje się, że za miesiąc będzie tulić w ramionach swoje dziecko.Znowu pojawiają sie obawy. Dominujące uczucia i myśli związane są ze zbliżającym się urodzeniem. Często narasta w ciężarnych niepewności, co będzie, co nastąpi. Pojawia się niejednokrotnie lęk przed szpitalem, bólem, obawa o zdrowie dziecka, a także lęk, czy jesteśmy w stanie rozpoznać początek porodu, czy zdążymy do szpitala, czy nie przeoczymy.
W dziewiątym miesiącu
Płód przyjmuje pozycję główką do dołu przygotowując się do narodzin. Jednak nie wszystkie łobuziaki się obracają. Wnet zacznie się wielka podróż a właściwie życie w nieznane w którym pomagają i opiekują się kochający rodzice:D W ostatnim czasie odlicza się już tylko dni czekając z utęsknieniem na rozwiązanie.

w skrócie i na temat meżczyzna i kobieta podczas stosunku seksualnego robią dziecko. Mężczyzna zapładnia kobiete
1 5 1
2009-11-06T14:38:21+01:00
Do poczęcia dziecka (zapłodnienie) dochodzi w wyniku połączenia żywej komórki jajowej i żywego plemnika. Warunkiem poczęcia jest również płodny śluz szyjkowy. W dniu owulacji dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i do wydostania się dojrzałej komórki jajowej.
Mam Nadzieje , że pomogłam ;)
1 1 1