Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-06T16:34:06+01:00
POLITYCZNA:

" Nie będzie dwudniowego głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu, prezydenckich, do Parlamentu Europejskiego i w referendum ogólnokrajowym - zdecydował Sejm.
Dwudniowe głosowanie w wyborach parlamentarnych, do PE, prezydenckich i referendum ogólnokrajowym przewidywał komisyjny "mały projekt" zmian w prawie wyborczym. Większość posłów poparła jednak poprawkę zgłoszoną przez PiS.Skreśla ona zapis o dwudniowym głosowaniu.
Za przyjęciem poprawki PiS opowiedziało się 226 posłów, przeciw było 202.Od głosu wstrzymała się jedna osoba.31 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu "

GOSPODARCZA:

" 13 do 16 zł wzrośnie od 1 grudnia opłata za przejazd samochodu osobowego całym ok. 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Krakowem a Katowicami.
Piątkowe spotkanie zarządcy drogi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nie doprowadziło do zmiany wysokości i terminu podwyżki.
"Strony pozostały przy swoich stanowiskach co do zasadności wprowadzenia podwyższonych opłat, jak i terminu ich wprowadzenia"
Dyrekcja nie jest przekonana o zasadności podwyżki, proponowała także przesunięcie jej wprowadzenia z 1 grudnia na 1 marca przyszłego roku. Spółka Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) proponowała przesunięcie podwyżki na 1 stycznia.
"Niestety GDDKiA odmówiła podpisania stosownego porozumienia w tej sprawie, pozostając przy swoim stanowisku. W związku z powyższym zmiana stawek za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków nastąpi 1 grudnia 2009" - poinformowała rzeczniczka SAM, Alicja Rajtar "

KULTUROWA:

" W czwartek, 5 listopada, podczas gali MTV Europe Music Awards 2009 poznaliśmy Najlepszego Wykonawcę Europy. Został nim reprezentant Turcji, grupa MaNga, która pokonała m.in. Dorotę "Dodę" Rabczewską.
Wielką zwyciężczynią MTV EMA jest Beyonce, która otrzymała nagrody w kategoriach dla Najlepszej Wokalistki oraz za Najlepszy Utwór ("Halo") i Najlepszy Teledysk "Single Ladies (Put A Ring On It)". Statuetkę dla Najlepszego Wokalisty odebrał Eminem. Wyróżnienie dla najlepszego zespołu przypadło Tokio Hotel.W finale rozgrywki o tytuł Najlepszego Wykonawcy Europy rywalizowało z Dodą czterech innych regionalnych zwycięzców.Byli to: Deep Insight (Finlandia), Dima Bilan (Rosja), Lost (Włochy) oraz MaNga (Turcja). Otrzymali oni największą ilość głosów od widzów MTV spośród 21 kandydatów "

;)