Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T16:46:45+01:00
Kiedy mam jakiś problem w każdej chwili mogę się zwrócić z prośbą o pomoc do mamy czy babci. Niektórzy mówią, że z rodziną ,, wychodzi się tylko dobrze na zdjęciu”, ale kiedy liczą się tam tylko pieniądze, chęć pokazania np. kuzynowi, ciotce, bratu, że oni mają lepiej to nic dziwnego, że tak się mówi. Jeżeli nasze nastawienie do rodziny będzie dobre, będziemy się traktować jak przyjaciele to na pewno wszystko będzie super. Aby pogłębiać swoje więzy członkowie familii spotykają się u siebie, aby świętować jakiś jubileusz czy małe święto rodzinne. Co roku spotykamy się przy wspólnym stole wigilijnym i tam jednoczymy się ze sobą, składamy sobie życzenia i na pewno każdy z nas może wtedy powiedzieć
- jak dobrze mieć rodzinę -. Kiedy byliśmy jeszcze bardzo mali nic nie mogliśmy zrobić sami. Wówczas opiekowali się nami rodzice. Dbali o to, aby było nam jak najlepiej. Później uczyli nas mówić chodzić, pokazywali nam to co dobre i złe. A kto nauczył nas pierwszej modlitwy? W większości przyczyniły się do tego babcie. W mojej argumentacji nie mogę nie wspomnieć o dzieciach z domów dziecka. Im nie poszczęściło się w dzieciństwie. Brakuje im miłości, czułości jednym słowem bardzo tęsknią za rodziną. Oni pragnęliby mieć rodziców. Podałem taki właśnie przykład, aby udowodnić, że rodzina w życiu człowieka jest wręcz niezbędna.

Musimy więc pamiętać, aby szanować swoją rodzinę. Powinniśmy docenić ją jaka jest biorąc pod uwagę to, że niektórzy w ogóle nie mają rodziny i wszystko pragnęliby oddać, aby ją mieć. My jako dzieci, wnuczkowie powinniśmy darzyć swoich rodziców, dziadków ogromną więzią miłości. Kiedy naszym dziadkom brakuje już sił, są słabi i wyczerpani, pomagajmy im. Czasami może pomóc jedno dobre słowo. Podzielam tezę tematu i w pełni jestem przekonany, że życie człowieka kształtuje rodzina.
2 5 2
2009-11-06T16:48:41+01:00
Dom i rodzina jest bardzo ważną cześcią w życiu człoweika.Dom spełnia funkcję schronienia gdzie człwoeik może przyjśc po ciężkim dniu pracy lub nauki i spędzić w nim przyjemnie czas.Dom jest naszym schronieniem przed złym światem który często nas nawiedza w postaci kłopotów problemów życiowych.Natomiast rodzina jest częscią nas.W rodzinie mamy swoje poparcie to z nią możemy spędzić wolny czas w naszym wspólnyum rodzinnym domu który wspólnie budujemy będąc ze sobą.
2009-11-06T17:03:29+01:00


Rodzina jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka...to przy niej dorastamy i sięgamy szczytów marzeń.
Ja osobiście nie jestem w stanie wyobrazić sobie, jak wyglądało by moje życie bez otaczających mnie ludzi...Bo to właśnie rodzina daje nam ciepło którego nieraz potrzebowaliśmy. Zawsze możemy liczyć na dobrą radę i wsparcie...rodzina jest cały czas, nigdy nas nie opuszcza i nie zostawia samym sobie.Tak możesz zacząć ;)