Odpowiedzi

2009-11-06T19:00:29+01:00
Ania Shirley to główna bohaterka lektury Lucy Maund Montogery. Urodziła się w Bolingbroke w Nowej Szkocji. Była córką Berty i Waltera Shirley. Po śmierci obydwojga rodziców dziewczynka wychowywana była w Domu Sierot. Nie znała rodzicielskiej miłości.
Ania Shirley była bardzo szczupła , niepozorna , ruda i piegowata co bardzo jej przeszkadzało i skazywało ją na częsty smutek. Pragnęła przefarbować sobie włosy ale skótki były okropne - włosy zrobiły się zielone . Dziewczynka musiała obciąć włosy.Nosiła skromne ubrania .
Wkońcu przygarneli ją Maryla i Mateusz i rozpoczęli wychowywanie.

Ania była wrażliwa, była wielką marzycielką co często przeszkadzało. Miała swój własny fantastyczny świat. Miała również talent literacki. CZasem nie panowała nad swoimi emocjami. Była pogodną osobą zawsze starała się być dla wszystkich miła i serdeczna .
Dla bohaterki czymś ważnym była przyjaźń. I w końcu znalazła ją . Dziewczynka była bardzo pracowita , pomagała w gospodarsrwie.
Z czasem wyrosła na piękną kobietę .
1 3 1
2009-11-06T19:07:24+01:00
Dziewczynka zawsze była wesoła i radosna. Cieszyła się każdą chwilą swojego życia. Niestety często była roztrzepana, i nieuważna. To właśnie przez te wady wielokrotnie wpadała w kłopoty. Gdy przydarzyły się jej jakieś nieszczęścia popadała w rozpacz. Inną wadą Ani była próżność. Przykładem tego jest kupno farby do włosów od nieznajomego handlarza. Dziewczynka posiadała żywy temperament, była wrażliwa i spontaniczna. Impulsywnie zareagowała na incydent Gilberta, kiedy on pociągnął ją za dwa rude warkocze i krzyknął „marchewka”. Ania była także odważna, energiczna i honorowa.