Odpowiedzi

2009-11-06T20:53:07+01:00
Wirus HIV plus geny powstrzymały chorobę

Dzięki terapii genowej udało się powstrzymać rozwój dotąd nieuleczalnej choroby niszczącej układ nerwowy - informuje dziś "Science" Nie będziemy trzymać wyników badań w szufladach, chcemy się nimi podzielić, zapalić ludzi do historii Ziemi - zapowiada główny geolog kraju
Czy wiecie, gdzie jest największa góra w Polsce? W wielkopolskiej Kłodawie - sięga prawie 6 km w głąb ziemi. To wielka góra soli, która powstała przed milionami lat, gdy obszar centralnej i zachodniej Polski pokrywało - okresowo wysychające - morze. Kłodawska kopalnia znana jest z unikalnej w świecie soli różowej, która swój kolor zawdzięcza domieszce tlenku żelaza.

Za to w Chełmie jest jedyna w Europie kopalnia kredy piszącej. Labirynt jej podziemnych korytarzy ciągnie się przez kilkadziesiąt
1 4 1
2009-11-06T21:32:20+01:00
1.Premier Donald Tusk ogłosił wczoraj w Paryżu start polskiego programu jądrowego. Pierwszą elektrownię atomową zbudujemy w 2020, a następną do 2030 roku.

2.W szesnastopiętrowycm budynku w centrum Orlando (Floryda) doszło do strzelaniny. Nieznany sprawca otworzył ogień w biurowcu. Policja ewakuuje wieżowiec "piętro po piętrze". Bilans: dwóch zabitych i czterech rannych.

3.Ponad trzysta gramów waży bursztyn znaleziony przez Piotra Grochałę na plaży w Ustce. Pan Piotr znalazł go w piątek około godziny 5.40 podczas rannego spaceru. Bursztyn leżał na plaży wschodniej, na pierwszym sektorze, tuż przy falochronie.

4. w Szczecinie na Pomorzanach Ustronie płonął wieżowiec.

5.W najbliższych dniach premier Donald Tusk (52 l.) ma spotkać się z Włodzimierzem Cimoszewiczem (59 l.). Porozmawiają o "dawnych czasach, które położyły się cieniem na ich relacjach".

6. Niemowlę 5 dni leżało w pudle pod łóżkiem
1 5 1