Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-06T21:16:47+01:00
Zośka -bohater główny postać autentyczna.
Wygląd-został obdarzony dzewczęcą urodą ,delikatna cera,regularne rysy twarzy jasno niebieskie oczy ,uśmiech dziewczecy włosy złociste ręce o długich palcach .
Życiorys-urodził się 24 .1.1921roku
Charakter -nie śmiały bardzo przywiązany do rodziców a szczególnie do matki.był urodzonym organizatorem i przywódcą .wszechstronny umysł uparty o ambitny.
Rola w utworze -łody bohater patriota który oddał zycie za ojczyzne
Rudy-bohater główny postać autentyczna
Życiorys-urodził sie 6.5.1921roku
Charakter-urodzony intelektualista systematyczny opanowany wielka odwaga niezłomny uparty .Zajmowały go sprawy kultury filozoficzne problemy moralne
Rola w utworze-młody bohater patriota który oddał zycie za ojczyzne
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-06T21:27:29+01:00
Zośka- (Tadeusz Zawadzki) urodził się 24 stycznia 1921r., poległ 20 sierpnia 1943 pod Sieczychami. Był to chłopiec o wyjątkowych zdolnościach wybitnej inteligencji teoretycznej i praktycznej. Wszystkim się interesował. szybko zdobywał osiągnięcia. Dekonspirowały go sporty. Wyróżniał się w strzelectwie, w hokeju i w tenisie. Był wysportowany. Zdobywał pierwsze miejsca w szkolnych turniejach. Uczył się na czwórki. Był bardzo związany z domem rodzinnym. Wiązała go silna więź z matką. Zośka był wysoki i szczupły. Obdarzony dziewczęcą urodą. Miał delikatną cerę, jasnoniebieskie oczy, jasne włosy. Przypominał dziewczynę, dlatego w pseudonimie przyjął dziewczęce imię - Zośka. Posiadał niezwykły talent przywódczy. Jego ojciec był profesorem, a matka działaczką społeczną. Siostra również była związana z konspiracją. Był to chłopiec wrażliwy, wyrozumiały, ambitny i uparty. W działaniu konsekwentny i przewidujący. Potrafili szybko podejmować decyzje. Lubił samotność, ale też kochał przebywać z rodziną. "Zośka był niemal zawsze zwycięzcą". W dzieciństwie bał się wody. Rzeczka, jezioro, morze - odpychały go od siebie z jakąś przemożną siła. Nie chciał nigdy wchodzić do wody powyżej piersi. Jednak po latach Tadeusz został dobrym pływakiem. Uczestniczył w zawodach pływackich zajmując pierwsze miejsca. Nieco później reprezentował zespół. Zośka nie dbał zbytnio o sławę koleżeńską. Po śmierci swych przyjaciół pisał pamiętnik. Jego pierwsze zdanie to: "Zawsze jestem raczej sam". Od piętnastego roku życia rządził już i kierował stale. Jednak nie postępował jak inni przywódcy - nie rozkazywał, nie rządził, nie pouczał. Myślał raczej o innych niż o sobie. Był bardzo dobrym oganizatorem. Zośka był wśród grupy Buków propagatorem "teorii spokoju" podczas akcji. Mawiał często: - w służbie potrzebny jest spokój, opanowanie, trzeźwa ocena, jasny umysł i pogoda ducha. był to chłopiec, który "potrafił pięknie żyć i pięknie umierać".
2 5 2