Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-06T22:45:07+01:00
Film sam w sobie jest dla mnie manifestacją odwagi kobiety, która mimo ogromnego zagrożenia, mimo niebezpieczeństwa straty życia, przerażających konsekwencji, potrafiła znaleźć w sobie siłę do walki, by ratować tych najmniejszych, tych najniewinniejszych, które same na świecie pełnym brutalności sobie nie poradzą - dzieci.
Po wyjściu z kina nie mogłem zrozumieć, jak dokonać mogła tego kobieta - istota uznawana przecież za słabszą. Jak kobieta mogła uratować tyle istnień ludzkich, skoro najodważniejsi mężczyźni byli bezradni wobec faszystowskiego terroru? Produkcja ta ukazuje jednak, że istniały osoby o odwadze godnej pozazdroszczenia, osoby, które nie działały egoistycznie, ale które nie były nieczułe na nieme prośby o pomoc. Postawa Ireny Sendler jest o tyle szlachetna, że nie tylko ryzykowała takim zachowaniem swoje życie, ale i życie najbliższych - mimo to gotowa była wybrać między skrajnymi dylematami: życie obcych dzieci czy życie rodziny. I jak widać, wybór okazał się właściwy.
Osoby pokroju moralnego Ireny Sendler w dzisiejszym świecie zdarzają się bardzo rzadko, społeczeństwo bowiem idzie w kierunku materializmu, gdzie życie ludzkie nie jest już tak cenne.
2 5 2